הכל על סנטר כפול, וכיצד לבחור את הטיפול המתאים עבורך

אחוז ניכר מן האוכלוסייה סובל מתופעת ה"סנטר הכפול" במידה חומרה כזו או אחרת, ועם זאת סקרים שנערכו לאורך השנים וגם לאחרונה מלמדים כי רובו הגדול של הציבור אינו מודע למגוון הטיפולים האסתטיים לפתרון הבעיה.

 

סנטר כפול יכול לנבוע מכמה גורמים, הראשון שבהם הוא הצטברות של עודפי שומן בצוואר. עודפי השומן יכולים להיווצר כתוצאה מהשמנת יתר, אך לא רק. אנשים מסוימים הם בעלי מבנה הצוואר כזה הצובר עודפי שומן.
גנטיקה, גיל, חשיפה לשמש ועישון יכולים גם הם לתרום להיווצרותו של סנטר כפול, גם באנשים בעלי משקל גוף תקין.
במקרים של עודפי שומן בצוואר הטיפול יהיה תלוי בגיל. אצל אנשים צעירים ניתן לשאוב את השומן והעור יתגמש ויתהדק בחזרה. אצל אנשים בגילאים מבוגרים יותר, לאחר שאיבת השומן יהיה צורך לבצע סוג של מתיחה של העור שיישאר רפוי לאחר סילוק השומן.

גורם נוסף שעלול להוביל לתופעה של סנטר כפול היא ירידה ניכרת במשקל. במקרים כאלו לרוב יהיה צורך בניתוח, היות וירידה משמעותית מאוד במשקל תותיר אחריה לרוב כמות גדולה מדי של עור עודף שהדרך היחידה להסיר אותו תהיה באמצעות ניתוח.

אנשים בעלי סנטר אחורי, נסוג, יסבלו גם הם פעמים רבות מתופעת הסנטר הכפול. במקרים כאלו הפתרון האופטימלי יהיה לרוב בגיל צעיר לשים שתל סנטר, אשר יוסיף את הנפח החסר. פתרון נוסף יכול להיות גם הזרקת שומן לסנטר, שיכולה להתבצע גם בשילוב של ניתוח מתיחת צוואר.

כאשר מדובר בסנטר ובצוואר, בשונה מאינדיקציות אחרות שהן יותר אחידות, השוני בין מקרה למקרה הוא גדול ויש לבחון לעומק כל מקרה לגופו ולקבל ייעוץ מתאים מכירורג פלסטי מומחה לגבי הפתרונות המתאימים לך באופן אישי.

לשאלות ופרטים נוספים צרו איתנו קשר  ובואו להתייעץ עם ד"ר רובינפור

Call Now Button