טיפול בבוטוקס

ד"ר מנו רובינפור

בכל רגע מהחיים אנחנו מפעילים את שרירי הבעה על מנת להביע את הרגשות שלנו כגון כעס ,צחוק, שמחה, עצב או אהבה. לאורך השנים פעילות של שרירי הפנים, משאירים סימנים כגון קמטים שטחיים או עמוקים באזורים שונים בפנים. המקומות המושפעים ביותר מהבעות שלנו הם מסביב העיניים , בין הגבות (קמטי כעס), מעל השפה ובאזור המצח. הקמטים יכולים להיות עמוקים או שטחיים ויכולים להחמיר בעקבות עישון או חשיפה לשמש. ניתן להגיד שבשני עשורים האחרונים בוטוקס הוביל לפתרון קל ופשוט ושינה את עולם הטיפולים האסתטיים והוביל למהפכה של ממש בתחום האסתטיקה.
הזרקת בוטוקס הפכה לטיפול נפוץ ושגרתי אצל נשים וגברים, הטיפול יעיל, בטוח ומאפשר למחוק את סימני הגיל וליהנות ממראה צעיר ורענן. על פי ד"ר רובינפור שימוש בבוטוקס אפילו הוריד את היקף הניתוחים האסתטיים בשנים האחרונות, מכיוון ששימוש בבוטוקס בשלב מוקדם מונע היווצרות קמטים עמוקים בעתיד.
עקב מידע שגוי בתקשורת יש אנשים שבפגישת הייעוץ הראשונית מביעים את חששם משימוש בבוטוקס וכאן יש להזכיר שהטיפול בבוטוקס מאושר על ידי ארגוני בריאות חשובים ובהם ה-FDA האמריקאי ומשרד הבריאות בישראל והשימוש בבוטוקס בתחום הרפואה האסתטית הולך וגובר.זהו טיפול ותיק ונפוץ המתבצע כמעט 50 שנה .
חלק מהמטופלים מביעים חשש ממראה מלאכותי או מראה קפוא לאחר הזרקת בוטוקס . ד"ר רובינפור מבהיר שרופא עם ניסיון שבקיא באנטומיה של שרירי הפנים יודע להימנע מכל התופעות האלה.
בנוסף, יש לזכור שהזרקת בוטוקס לגברים שונה מהזרקה אצל נשים ורק רופא מומחה בכירורגיה פלסטית יכול להתאים את הטיפול.

טיפולי הזרקת בוטוקס

בוטוקס הינה חומר המשתק את שרירי הבעה הלא רצויה כדי להחליק קמטים ולשפר את המראה
שימוש בבוטוקס ברפואת העיניים החלה בשנות השישים של המאה הקודמת לטיפול בכיווצים בלתי רצוניים של שרירים מסביב לעין (תיקים). זוג רופאים באותה תקופה, הבחינו בשינויים שחלים על הקמטים ומשם החלה שימוש בבוטוקס למטרות אסתטיות. יש לציין שבוטוקס אינו חומר מילוי ולא תחליף לחומצה היאלורונית .השפעה של בוטוקס נקודתית ומשפיעה על שריר המטרה בלבד.
הזרקת בוטוקס גורמת לחוסר יכולת של השריר להתכווץ ועקב כך, קמטי ההבעה נעלמים.
הבוטוקס משמש בעיקר להחלקת קמטי הבעה וכעס מסביב לעיניים, במצח ובין הגבות, לתיקון קמטים עמוקים בצוואר, לטשטוש קמטים וחריצים שנוצרו בשפתיים עקב עישון ולטשטוש קו הלסת ובמקרים מסוימים מזריקים בוטוקס מעל השפה העליונה כדי לשפר את קמטי הברקוד. בנוסף יש לציין שלבוטוקס קיים עוד הרבה אפשרויות טיפוליות בכל התחומים ברפואה המודרנית

סוגי בוטוקס

קיימים שלושה סוגי בוטולוניום (בוטוקס) בישראל. הראשון הינו הבוטוקס הקלאסי, השני דיספורט והחדש ביותר בשוק בשם זיאמין (xeomin). ד"ר רובינפור בוחר את סוג החומר בהתאם לצרכים
ותגובה של המטופל/ת. דיספורט הוא סוג של בוטוקס המועדף על ד"ר רובינפור המאפשר תוצאות לטווח ארוך יותר.

הסבר כללי על הזרקת בוטוקס – איפה ומתי?

ד"ר רובינפור ממליץ על התחלת שימוש בבוטוקס לאחר גיל 30 למניעת הופעת קמטי הבעה, אפשר להתחיל בשגרת הזרקות הבוטוקס גם בגיל צעיר יותר בהתאם לגנטיקה ומצב הפנים והקמטים. הזרקת בוטוקס מחייבת הבנה עמוקה של אנטומיה של השרירים ומבנה המצח. לכל אדם מבנה שרירים שונה ומחייב להתאים את מיקום ההזרקה ומינון החומר על פי מבנה הפנים. לעיתים יש צורך לטיפול בקמטי האף ( bunny lines) או קמטים בסנטר בזמן הזרקת בוטוקס. כיום ניתן לטפל באסימטריה בפנים אפילו לאחר שיתוק פנים או במראה של חשיפת שיניים בזמן חיוך (gummy smile).
ד"ר רובינפור משתמש בבוטוקס לטיפול באנשים עם חריקת שיניים או טיפול בכאב במפרק tmj כתוצאה מחריקת שיניים. בנוסף לעיתים ניתן להקטין את כמות הריר המופרש מבלוטות .
שימוש נוסף ומאוד פופולארי במרפאה של ד"ר רובינפור הוא הזרקת בוטוקס לצוואר על מנת לשפר את המראה וטיפול בשרירים הנפולים(platysmal bands). ד"ר רובינפור פיתח שיטת מיקרו בוטוקס בשילוב עם הזרקת חומצה היאלורונית בשיטת skin booster המשפר את מראה הצוואר באופן דרסטי.
שימוש בבוטוקס הינו בעיקר בחלק העליון של הפנים בהם יש קמטי הבעה, לכן נהוג להזריק בוטוקס באזור המצח, בין הגבות ומסביב לעיניים. הבוטוקס יעיל גם לטיפולי אסתטיקה נוספים כמו מניעת הזעת יתר או טיפול במיגרנה.
לאורך השנים הטיפול בבוטוקס הפך לפופולארי, בזכות התוצאות האסתטיות המרשימות אותן הוא מספק .

שיטות הטיפול בבוטוקס

טיפול בבוטוקס אורך דקות ספורות בלבד ולרוב אין צורך בחומרי אלחוש או הרדמה. באנשים רגישים במיוחד ניתן להרדים את המקום ע"י משחת אלחוש. על מנת להקל על כאבים ד"ר רובינפור משתמש בחומר מיוחד המכיל בתוכו חומר הרדמה ומקטין את הכאב. את הבוטוקס מזריקים באמצעות מחט דקיקה ישירות לשרירים ייעודיים בפנים והטיפול כמעט אינו מכאיב. לאחר שבוע אפשר לראות את אפקט ההזרקה.
שיטות הטיפול העיקריות בבוטוקס הן:

– הזרקת בוטוקס סטנדרטית להחלקת קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים – מצח, צדי העיניים ובין הגבות.
– טיפול בוטוקס בסנטר פעיל להחלקת החורים שנוצרים בסנטר בעת דיבור כאשר השריר מתכווץ ללא הפסקה.
– טיפול אסתטי בתופעת "חיוך סוס" הגורמת לחשיפת החניכיים כשמחייכים, תופעה הפוגעת בדימוי העצמי וגורמת למבוכה וחשש מחיוך בשיחות.
– טיפול בבוטוקס להחלקת קמטים על האף עצמו כשמחייכים (תופעת חיוך הארנב).
– טיפול לשיפור מראה האף.
– טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס.

הכנות לקראת הזרקת בוטוקס

ד"ר מנו רובינפור, מעניק הסבר מפורט על תהליך ההזרקה ומתאים את הטיפול המתאים לכל מטופל/ת
התהליך הוא פשוט, קצר ונקודתי המתבצע במרפאה באופן מידי
ההזרקה אינה מחייבת הרדמה אבל ניתן למרוח חומרי אלחוש באזור ההזרקה כדי להפחית את כאב חדירת המזרק.

תהליך הטיפול של הזרקת בוטוקס

חשוב שהזרקת הבוטוקס תתבצע על ידי כירורג פלסטי המתמצא באנטומיה של שרירי הפנים.
ניתן לחזור לשגרת החיים מיד לאחר ההזרקה. הזרקת בוטוקס מחייבת ידע רחב על שרירי הפנים, על מנת למנוע סיבוכים כגון נפילת גבה או בצקת מסביב לעיניים.

החלמה לאחר הזרקות בוטוקס

לאחר הזרקת בוטוקס יש להימנע משפשוף וגירוד באזור ועדיף להימנע משכיבה על הבטן במשך 48 שעות, על מנת להימנע מפיזור החומר.
חשוב לציין כי ניתן לראות את תוצאות הטיפול בבוטוקס בהדרגה כבר לאחר 3 ימים ממועד ההזרקות, תוצאות הטיפול מגיעות לשיאן תוך כשבוע עד 9 ימים לאחר ההזרקה, וניתן לשוב לשגרת החיים מיד לאחר הטיפול.

סיבוכים אפשריים להזרקת בוטוקס

בדרך כלל אין תופעות לוואי או סיבוכים לאחר הזרקות בוטוקס, כל עוד הטיפול נעשה על ידי מומחה לכירורגיה פלסטית.

הסיבוכים האפשריים להזרקות בוטוקס הם:
– שטפי דם מקומיים באזור ההזרקה.
– כאבי ראש ביום או ביומיים שלאחר הטיפול בבוטוקס.
– צניחת העפעף עקב פיזור הבוטוקס מעבר לשרירים בגלל שפשוף האזור.
– פגיעה עצבית בשרירי פנים עקב פיזור החומר, זהו שיתוק זמני החולף מעצמו תוך זמן קצר.

המומחיות וטכניקות הטיפול החדשניות של ד"ר מנו רובינפור

ד"ר מנו רובינפור הנו אחד מהמומחים הבכירים והמנוסים ביותר בארץ להזרקת בוטוקוס ומשלב טיפול בבוטוקס עם וטיפולי אסתטיקה בשיטות מתקדמות וטיפולי אנטי אייג'ינג
מקפיד על מראה טבעי בכל הטיפולים אותם הוא מבצע, והוא מיישם טכניקה ייחודית שמונעת מראה מלאכותי כגון גבות מורמות מדיי.
ד"ר מנו רובינפור פיתח טכניקות הזרקה מתקדמות ומדויקות המבטיחות תוצאות מושלמות ומראה טבעי ואסתטי יותר. בנוסף, במרפאתו הוא מציע טיפולי בוטוקס נוספים כמו טיפול בהזעת יתר (בית שחי, כפות ידיים ורגליים, קרקפת), תיקון ועיצוב האף באמצעות בוטוקס, טיפול בזוויות הפה ליצירת אפקט ליפטינג והחלקת קמטי המריונטות והקמטוטים מעל השפה העליונה, ומתיחת מיתרי הצוואר.
ד"ר מנו רובינפור מתמחה בטכניקה של הזרקת בוטוקס לגברים, היות והיא שונה מהזרקה אצל נשים ורק רופא מומחה בכירורגיה פלסטית יכול להתאים את הטיפול.
ברפואה המודרנית נעשה שימוש בבוטוקס לצורך טיפול בהזעת יתר, במיגרנות, בשלפוחית רגיזה ובילדים המאובחנים בתסמונת CP. כמו כן, טיפול הזרקות בבוטוקס למטופלים הסובלים מחריקת שיניים.

שאלות ותשובות בנושא הזרקות בוטוקס

הטיפול בהזרקת בוטוקס להחלקת קמטי הבעה וקמטים אחרים מחזיק מעמד בין 4- 6 חודשים,
אפשר לחזור על הפעולה ללא חשש או סיבוכים. ד"ר רובינפור מציין כי יש מטופלות המגיבות טוב יותר לחומר הנקרא דיספורט, זהו פיתוח נוסף של בוטוקס המספק בחלק מהמקרים תוצאות טובות וממושכות יותר.
אם מתמידים בהזרקת בוטוקס המרווח בין טיפול אחד לשני גדל

אין מגבלת גיל להתחלת טיפולים בבוטוקס, וכדאי לדעת כי מומלץ להתחיל בהזרקות בוטוקס כאשר מתחילים להופיע קווים עדינים וקמטוטים באזורים של תנועת השרירים בפנים שאינם נעלמים במנוחה.
טיפולי בוטוקס אסורים לנשים בהריון, לנשים מניקות ולמטופלים עם מחלות נוירולוגיות, לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מרופא פלסטיקאי מומחה המורשה להזריק בוטוקס.

דר רובינפור פיתח שיטה מיוחדת להימנע מכאבי ראש לאחר הזרקת בוטוקס לרוב המקרים. השיטה פותחה עקב היכרות והבנה של אנטומיה של שרירים בפנים .
ד"ר מנו רובינפור מציע במרפאתו טיפולי הזרקת בוטוקס והזרקת חומרי מילוי למטרות אסתטיות.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים  המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

 

התקשרו לייעוץ