טיפול בהזעת יתר

ד"ר מנו רובינפור

במדינה חמה כמו ישראל, הזעת יתר, הנה אחת התופעות השכיחות ביותר בקרב גברים ונשים בכל הגילאים
לפי הערכות השכיחות לאחוז הסובלים מהתופעה נע סביב 3-5%.

סיבות להזעת יתר

הזעת יתר מפריעה בעיקר בעונות החמות של השנה, אבל חלק סובלים מהזעת יתר בכל עונות השנה.
פרט לבעיה האסתטית של חולצה מוכתמת בזיעה, להזעת יתר מתלווה ריח לא נעים.

אין ספק שהזעת יתר פוגמת באיכות החיים בעידן בו חשוב לנו היראות במיטבנו, לשדר אסתטיות ולהריח טוב, בטח ובטח בקרב אוכלוסייה ששגרת ספורט הוא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום שלה ובעוסקים בפעילות פיזית. 

אצל חלק מהאנשים (גברים ונשים) התופעה קשה במיוחד במצבים של לחץ או חרדה. ישנם הבדלים גדולים בין נשים וגברים בנושא הזעת יתר בבית השחי. תופעת הזעת יתר נפוצה יותר בקרב גברים, מכיוון שמבנה שטח בית השחי אצל גברים יותר גדול ועל כן מספר בלוטות זיעה אצל גברים גדול יותר!

קיימות דרגות שונות של הזעת יתר, בדרגות הקיצוניות של הזעת יתר, התופעה פוגמת באיכות החיים ולתחושת אי נוחות מתמדת.

הזעת יתר מתבטאת בעיקר באזור בית השחי אך גם בכפות הידיים ובכפות הרגליים, במצח ובאזור הגב ונשים עם חזה גדול סובלות מהזעת יתר בקפל תת שדי הגורמת לפריחה, גירוד ולעיתים להתפתחות דלקת פטרייתית.

תופעת הזעת יתר פוגמת בחיי החברה, למבוכה ולחוסר ביטחון בחברת אנשים. הבאה לידי ביטוי בהימנעות מלחיצת ידיים או ממגע עם אנשים אחרים אנשים שסובלים מהתופעה נאלצים להתקלח בתדירות גבוהה מהרגיל, להחליף מספר חולצות במשך היום ולאמץ סגנון לבוש כהה כדי להסתיר את ה"עיגול" הלא מחמיא לא ייראה בצורה בולטת.

טיפול בהזעת יתר באמצעות ניתוח

לאורך השנים, התפתחו שיטות שונות לטיפול בהזעת יתר, כגון טיפול הכירורגי בו מתבצע ניתוק עצב באזור בית השחי. טיפול שהיה פופולארי בעבר והיום פחות בשימוש.
קיימות שיטות נוספות כגון שאיבה כירורגית של בלוטת הזיעה או שימוש בגלי רדיו, שתי השיטות גורמות להרס בלוטות הזיעה ומביאות להפחתת כמות הזיעה, החיסרון של שיטות אלו הנו שבחלק מהמקרים התוצאות לא מחזיקות לאורך זמן וכרוכה בסיבוכים כגון כוויות בעור או בפגיעה בעצבוב באזור בית השחי

המומחיות של דוקטור רובינפור בנושא טיפול בהזעת יתר

ד"ר רובינפור מטפל באמצעות הזרקת בוטוקס למניעת הזעת יתר שניתן להגיע אתו לתוצאות מרשימות ביותר. בשיטה ייחודית זו שהוכחה כאפקטיבית ביותר.

תהליך ניתוח הזעת יתר

טיפול בהזרקת בוטוקס מתחיל בשלב איתור של בלוטות הזיעה בבית השחי וסימונן באמצעות צביעה בטכניקה מיוחדת. שיטה זו מאפשרת לאתר את כל בלוטות הזיעה בקלות ולטפל בכל אחת מהן על ידי הזרקת בוטוקס.
התהליך פשוט נקודתי וקצר .אורך 10 דקות, נעשה בתוך המרפאה, לא כרוך בכאבים וללא תופעות לוואי.
ניתן לחזור לשגרה מיד עם תום הטיפול.
אין הגבלות משום סוג לאחר הטיפול ותוצאות ניכרות כארבעה ימים לאחר הטיפול.
במרבית המקרים, הטיפול מחזיק עד 6 חודשים וכרוך בתחזוקה פשוטה של פעמיים בשנה!
הטיפול מומלץ גם לכאלו שלא סובלים מהזעת יתר, אלא מעוניינים לשפר את איכות החיים, להיראות ולהרגיש טוב בכל שעות היממה ולהימנע משימוש בדיאודורנט.
הטיפול יעיל ומתאים לגברים ונשים כאחד, היות וכל גוף מתנהג אחרת, ד"ר רובינפור מבצע את הטיפול בהמשך לפגישה אישית עם המטופל או המטופלת.

שאלות ותשובות בנושא הזעת יתר

הטיפול הנו קצר ואורך כ 10 דקות.

אין הגבלת גיל, החל מגיל 18.

הטיפול בהזעת יתר בבוטוקס הנו פשוט, ללא סיבוכים, במקרים נדירים כרוך באדמומיות קלה שנעלמת במהרה

ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה מייד לאחר הטיפול, כולל פעילות ספורטיבית/פיזית מלאה

אין הגבלות, בדרך כלל מומלץ לא למרוח דאודורנט מייד לאחר הטיפול ולא לשפשף את האזור למשך 24 שעות.

הטיפול מחזיק בדרך כלל כשישה חודשים.

בחלק מהמטופלים יש צורך לחזור אל הטיפול כל שישה חודשים ובחלק מהמקרים טיפול אחד עשוי להחזיק שנה שלמה.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

התקשרו לייעוץ