עיבוי שפתיים

ד"ר מנו רובינפור

האם השפתיים שלך צרות, איבדו נפח או שהן לא פרופורציונליות? האם את מעוניינת לתחום את קו השפתיים, למלא נפח ולעצב אותן? אם ענית כן על אחת מהשאלות את מועמדת לעיבוי שפתיים ותוכלי להשיג מראה טבעי ומרשים המשפר את המראה החיצוני הכללי ותורם להעצמת הדימוי הנשי ולביטחון העצמי.
ד"ר רובינפור מזמין אתכם לתאם תור למרפאה על מנת לעבור אבחון ראשוני ולתאם ציפיות. ד"ר רובינפור מתמחה בשיטות מתקדמות לעיצוב ולעיבוי השפתיים, אפשר לשלב טיפולי אסתטיקה נוספים בפנים וליהנות מתוצאות מרשימות לאורך זמן.

סיבות לשינוי מראה השפתיים עם השנים

השפתיים ממוקמת במרכז הפנים לכן הן מהוות חלק חשוב ועיקרי באסתטיקה ובמראה הכללי של פני האישה או הגבר. עם השנים והגיל, מראה השפתיים צפוי להשתנות עקב גורמים שונים כמו התבגרות והזדקנות עור הפנים, שינויים הורמונליים, ייצור מופחת של קולגן ואלסטין, דלדול רקמת השומן ונסיגת חניכיים.
אלו גורמים המשפיעים ישירות על מראה השפתיים, ובנוסף נשים רבות סובלות מתהליכי הזדקנות עור הפנים ומהיווצרות קמטוטים מעל השפה העליונה. תופעת הקמטוטים מעל השפה העליונה מחמירה עם השנים, בעיקר בגלל חשיפה ממושכת לשמש, גנטיקה, עישון ותזונה לקויה. כמו כן, מראה השפתיים משתנה עם הגיל עקב נפילה בזוויות השפתיים ואיבוד קו המתאר. הפתרון לתופעה הוא טיפול לעיצוב השפתיים, ובהליך קצר ומהיר יחסית ניתן לשפר משמעותית את מראה השפתיים ולשדרג את מראה הפנים.
עיצוב השפתיים מגדיר מחדש את גבולות וקווי המתאר של השפתיים, ובאמצעות טיפול יעיל יוצרים קו מתאר מותאם למראה הכללי של הפנים. אחרי הטיפול זוכים למראה רענן, צעיר ומרשים עם שפתיים בשרניות וחושניות, בעלות נפח ובמראה טבעי ולא מוגזם, וניתן לוותר על שימוש קבוע ויומיומי בליפסטיק ותוחמי שפתיים.
עיצוב ועיבוי שפתיים הפך בשנים האחרונות לטיפול פופולרי ומבוקש בכל הגילים. ד"ר רובינפור מציין כי מגיעות אליו למרפאה נערות החל מגיל 15 וזאת עקב הפופולריות של צילומי הסלפי, הרשתות החברתיות והמודעות ההולכת וגוברת למראה הכללי ולטיפוח הגוף והפנים. לדבריו, נערות ונשים צעירות ומבוגרות כאחד מעוניינות בשפתיים מלאות, מעובות וחושניות, בדיוק כמו אצל דוגמניות ומשפיעניות רשת ידועות.

שיטות טיפול מומלצות לעיבוי שפתיים

ד"ר רובינפור פיתח טכניקות טיפול חדשניות ומותאמות אישית למטופלת המבטיחות תוצאות מרשימות לאורך זמן. לדבריו, יש ברשתות הפארם שלל מוצרים המבטיחים שפתיים מלאות וחושניות אך התכשירים הקוסמטיים יוצרים אשליה בלבד ואינם משיגים את התוצאה הרצויה. באמצעות שיטות הטיפול המתקדמות, ד"ר רובינפור משיג את המראה המושלם והטבעי, הוא מספק מענה איכותי המבטיח לנשים בכל הגילים להשיג את מודל השפתיים החושניות והאסתטיות כמו של הדוגמניות וכוכבות הקולנוע הידועות.
כדי להשיג את מודל היופי הוא משלב בין טיפול להוספת נפח לשפתיים ושחזור קו תוחם של השפה העליונה, ובנוסף ניתן לשלב טיפול המחדיר לחות ומשפר את טקסטורת השפתיים – זהו טיפול אפקטיבי המומלץ למי שסובלת משפתיים יבשות.
עיבוי שפתיים במרפאה של ד"ר רובינפור מתחיל בפגישת הכרות וייעוץ, במהלך השיחה מתאמים ציפיות ומקבלים הסברים מפורטים על שיטות הטיפול, סיבוכים אפשריים, תקופת החלמה ועוד. כדי לעצב את השפתיים.

ד"ר רובינפור מתייחס לפרמטרים הבאים:

מרחק בין השפתיים לאף.
היחס בין גובה השפה העליונה לשפה התחתונה.
רוחב השפתיים ביחס לפרופורציית המרחק בין האישונים.
שחזור המבנה האנטומי של קשת קופידון (שפה עליונה).

שיטת הטיפול משתנה ממטופלת למטופלת. כיום, הטכניקה הנפוצה והמהירה ביותר לעיבוי שפתיים מבוססת על הזרקת חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית. יש לציין כי גוף האדם מייצר באופן טבעי חומצה היאלורונית לכן הגוף לא דוחה את חומר המילוי המוזרק לשפתיים ולאזורים אחרים. בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית ניתן לעצב את השפתיים של המטופלת ולהשיג מראה טבעי וחושני עם שפתיים רכות וגמישות למגע ותחושה טבעית נפלאה.

הכנות לקראת עיבוי שפתיים

אין הכנות מיוחדות לפני טיפול לעיבוי ולעיצוב שפתיים. ההכנה המקדימה היא שיחת ייעוץ אצל הרופא המומחה. חשוב לציין בפגישת ההכרות הראשונית האם סבלתן מהרפס בשפתיים או עברתן עיבוי באמצעות הזרקת סיליקון. כדאי לדעת כי בעבר היו רופאים שהזריקו סיליקון כדי לעצב את השפתיים, אך השימוש בסיליקון פסק בגלל המראה הלא טבעי והתגובות הדלקתיות שהחומר עורר.

הפרמטרים לבחירת שיטת הטיפול:

מבנה הפנים, השפתיים והפרופורציות ביניהם.
האם חסר נפח בשפתיים?
יובש בשפתיים.
פרופורציה הין השפה העליונה לשפה התחתונה.
מבנה השיניים ומצב נסיגת החניכיים.

תהליך הטיפול לעיבוי שפתיים

הטיפול המומלץ כיום לעיבוי שפתיים מבוסס על הזרקת חומצה היאלורונית, את החומר מזריקים ישירות לקו המתאר של השפתיים, ובחלק העליון מזריקים חומצה היאלורונית באזור הנקרא בר קוד לצורך מילוי נפח. את החומצה ההיאלורונית מזריקים לתוך השפה כדי להשיב נפח שאבד עם השנים ועל מנת לעצב את השפתיים ולהשיג את המראה המבוקש. הטיפול מהיר וקל, ללא כאבים, ניתן להשתמש בחומרי אלחוש.
כדי להעלים ולהחליק את הקמטוטים, ד"ר רובינפור מזריק חומצה היאלורונית לקמטוטים שמעל השפה העליונה. חשוב להזריק חומרי מילוי בכמות מדודה ובהתאמה למבנה השפתיים והמראה אותו מעוניינים להשיג.
כדאי לדעת כי הזרקת חומצה היאלורונית לעיבוי השפתיים מהווה פתרון גם לנשים שאינן יכולות לעבור ניתוחים והליכים כירורגיים, בעיקר בגלל חשש מסיבוכי הרדמה. הטיפול מתאים גם לנשים החולות בסוכרת, במחלות לב-ריאה ולנשים מעשנות.
ד"ר רובינפור מזריק חומצה היאלורונית בדיוק רב, ללא פגיעה בכלי דם ובעצבים הנמצאים בשפתיים. מיד לאחר הטיפול ניתן לראות את התוצאות ואם עוברים את עיבוי השפתיים אצל רופא מומחה לרוב אין תופעות לוואי לאחר ההזרקה.

החלמה לאחר טיפול לעיבוי שפתיים

הטיפול אורך כעשרים דקות בלבד, אם הרופא השתמש בחומרי אלחוש עלולים לסבול מתחושה של שפתיים רדומות. לאחר הטיפול יתכנו בצקות ונפיחויות באזור השפתיים, ואפשר לחזור לשגרת חיים מלאה לאחר הטיפול ואין צורך בתקופה החלמה בבית.

סיבוכים אפשריים:

נפיחות קלה של השפתיים לאחר הטיפול.
בצקות וגושים בשפתיים (נדיר).
אי נוחות וכאב קל.
שטפי דם וסימנים כחולים באזורי ההזרקה, הסימנים חולפים מאליהם לאחר כמה ימים.
מראה א-סימטרי.

המומחיות של ד"ר רובינפור בטיפולים לעיבוי שפתיים

ד"ר רובינפור פיתח טכניקה מיוחדת להזרקת חומצה היאלורונית לעיצוב ולעיבוי השפתיים. השיטה שלו מפחיתה למינימום את הסיכון לשטפי דם ולתופעות לוואי, והתוצאות נשמרות לטווח ארוך.
כפי שציינו, בעבר היה נהוג להזריק סיליקון לשפתיים, עם זאת ד"ר רובינפור הוא אחד מהמתנגדים לטכניקה זו בגלל הסיבוכים הקשים והסיכון לעיוות במבנה השפתיים ולזיהומים הנמשכים לאורך שנים לאחר הטיפול. הסיליקון עשוי להתפשט ולהגיע לאזורים אחרים בפנים ואין אפשרות להוציאו מהגוף.
ד"ר רובינפור מציע עיבוי שפתיים גם באמצעות הזרקת שומן עצמי, את השומן שואבים מאזורים אחרים בגוף. ברוב המקרים יש צורך בטיפול נוסף לאחר מספר חודשים כדי להשיג את התוצאות המבוקשות. במרפאה יש אפשרות לעבור ניתוח הרמת שפה, השיטה מומלצת לנשים מבוגרות הסובלות מצניחה של השפה העליונה. בנוסף, ד"ר רובינפור מציע ניתוח להרמת זוויות הפה (תיקון חיוך הפוך), הטיפול מומלץ לנשים שהשפתיים שלהן קיבלו זווית הנוטה כלפי מטה, ובמהלך הניתוח כורתים עודפי עור מצידי השפתיים.

שאלות ותשובות בנושא עיבוי שפתיים

בוטוקס משמש בעיקר להחלקת קמטים בשליש העליון בפנים, הוא אינו מתאים לשפתיים. במקרים מסוימים הרופא יזריק בוטוקס כדי לשפר קמטים דינמיים מעל השפה העליונה (בר קוד).

ד"ר רובינפור מציין כי רוב המטופלות הפונות אליו מעוניינות להשיג מראה טבעי וחושני, ונשים רבות חוששות ממראה מוגזם הנראה כמו שפתיים של ברווז. נשים צעירות לרוב יבקשו שפתיים יותר בשרניות, אך יש להתאים את הנפח שלהן למבנה ולמראה הכללי של הפנים אחרת התוצאה אינה טבעית.

טיפול עיבוי שפתיים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית מחזיק מעמד כעשרה חודשים עד שנה. התוצאות ארוכות הטווח של הטיפול מושפעות גם מהרגלים כמו עישון, מימיקה מוגזמת, איכות החומצה ההיאלורונית, מיומנות הרופא ועוד.

ד"ר רובינפור ממליץ להימנע משתייה חמה לפחות 4 שעות לאחר הזרקת החומצה וכדאי להמעיט בעישון לפחות 24 שעות לאחר הטיפול.

ניתן לעבור את הטיפול בכל גיל, אך רוב הרופאים ממליצים להמתין לפחות לגיל 18. מטופלת מתחת לגיל 18 חייבת להביא אישור מההורים.

הטיפול אינו גורם לכאבים, ד"ר רובינפור מבצע הרדמה מקומית, ההרדמה גורמת לחוסר תחושה בשפתיים במשך הטיפול ומעט לאחריו.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

התקשרו לייעוץ