הצערת כפות ידיים

ד"ר מנו רובינפור

רוב הנשים בגילאים מתקדמים, מתלוננות על מראה כפות הידיים המתבטא בורידים בולטים, כתמי שמש, ועור מקומט הנובע מאובדן הקולגן ושומן התת עורי. במחקרים שנעשו לאחרונה בקרב נשים בגילאי 50 ומעלה, מגלה כי 78% מהנשים מעל גיל 50 מעוניינות לטפל ולשפר את המראה האסתטי של כפות הידיים שלהן, ולכן בא הצורך בטיפול הצערת כפות הידיים.

שיפור במראה הפנים הוא אחד הגורמים ללא ספק בשיפור הביטחון העצמי וההרגשה האישית.
יחד עם זאת נשים שעברו טיפול הצערת עור הפנים והצוואר שלהן שנראה מטופח, הדוק, צעיר וזוהר. מתלוננות על הבדל דרסטי בין מראה הפנים המטופח והצעיר לבין מראה כפות הידיים המסגיר את הגיל פונות לטיפול הצערת כפות ידיים.

חשוב לציין כי כף היד המזדקנת מהווה חלק מרכזי וחשוב באסתטיקה של הנשים, לכן טיפול הצערת כפות ידיים הפך בשנים האחרונות למבוקש ופופולרי מאוד, בעיקר אצל נשים מגיל 35 ומעלה.

בתהליך ההזדקנות הטבעי של גוף האדם קורים התהליכים הבאים:

  • העור הופך עם השנים לדק יותר, עקב איבוד רקמת קולגן ורקמת השומן התת עורי
  • העור מאבד מהגמישות והברק הטבעי.
  • במקרים מסויימים הופעת ורידים בולטים בכפות הידיים
  • כתמי השמש והפיגמנטציה ברמות שונות.
  • סימני דימום קל מתחת לעור (תופעה הזאת שכיחה יותר שלוקחים מיקרופירין יומי או כל מדלל דם אחרת)
  • העור של כפות הידיים הופך למקומט עם התקדמות הגיל ומסגיר את הגיל של האישה.

טיפולי הצערת כפות ידיים בקליניקה של ד"ר רובינפור

ד"ר רובינפור עם ניסיון וותק של 30 שנה עוסק יום יום בטיפולים אסתטיים בנשים וגברים בכל הגילאים. תוך התמקצעות בטכניקת ניתוחיות בשילוב טכנולוגיות חדישות ומתקדמות המביאות לתוצאות מרשימות ניתן להגיד שהשמיים הם הגבול.

ד"ר רובינפור נפגש אישית עם המטופלת לצורך ייעוץ מקצועי, אבחון יסודי ומעמיק והתאמת הטיפול המיטבי להצערת כפות הידיים.

בקליניקה קיימים מספר שיטות שהוכחו כיעילות שאינן פולשניות ומביאות למראה אסתטי וצעיר של עור כפות הידיים, הטכניקות שד"ר רובינפור פיתח מבטיחות מראה טבעי לחלוטין אשר משתלב עם המראה האסתטי הכללי של המטופלת.

כדאי לדעת כי הטיפולים המומלצים להצערת כפות הידיים מבוססים על חומרי מילוי. הטיפולים מותאמים באופן אישי לכל מטופלת, האפשרויות להצערת כפות ידיים הן:

השיטות להצערת כפות הידיים

  • טיפול מבוסס חומרי מילוי
  • טיפול לשיפור מראה העור והעלמת כתמי פיגמנטציה
  • טיפול מבוסס חומרי מילוי מתחלק לשלושה סוגים

הזרקת רדיאס – החומר הראשון שנמצא בשימוש מעל 20 שנה,הוא טיפול בחומר מילוי בשם רדיאס (מבוסס על קלציום) , הוא הטיפול המומלץ והפופולארי ביותר,
היתרון של רדיאס, הוא יכולת יצירת קולגן לאחר ההזרקה , הגורם לעיבוי עור גב כפות הידיים והשפעתו נשמרת לאורך שנה לפחות, מניסיונו של ד"ר רובינפור, אם מתמידים בטיפול על ידי רדיאס לאורך השנים, אפקט התוצאה הנו מקסימאלי, הן מבחינת נראות והן מבחינת טווח זמן אפקט הטיפול.

הזרקת חומצה היאלורונית – חומצה היאלורונית הנה חומר מילוי הקיים בגוף באופן טבעי, טיפול בחומצה היאלורונית, גורם לעור כפות הידיים להיראות מתוח, צעיר, בריא ואסתטי יותר. האפקט נשמר בין תשעה חודשים לשנה, ללא תופעות לוואי

הזרקת שומן עצמי – הנו טיפול באמצעות הזרקת שומן עצמי אל תת עור גב כפות הידיים, הטיפול מתבצע על ידי לקיחת שומן מאזורים שונים בגוף וסינון השומן והזרקתו מתחת לעור
היתרון של טיפול באמצעות הזרקת שומן, הנו שימוש בחומר טבעי עצמי של הגוף, ללא הגבלת כמות, ניתן לשאוב שומן מאזורים שיש בהם עודף שומן.
שימוש בשומן משפר את מרקם ואיכות העור ומעודד את השיקום הטבעי שלו.
החיסרון: תהליך ארוך יותר המתבצע בהרדמה מקומית.

החומר החדשני ביותר והמהפכני ביותר – SCULPTRA –  מורכב מחומצה לקטית, עם יתרון של יצירת קולגן הדרגתית, במשך שלושה חודשים לאחר ההזרקה ומחזיק עד כשלוש שנים. לרוב יש צורך בשני טיפולים
מניסיון של מאות מטופלות, ד"ר רובינפור מדווח שעיבוי עור כפות הידיים בכל דרך, מצמצם את הנטייה של דימום גב כף היד. במקרה של הזרקת סקולפטרה האפקט מתמשך יותר, עד 3 שנים!

טיפול העלמת כתמי פיגמנטציה

ישנן שתי דרכים לטיפול בפיגמנטציה:

1. על ידי שימוש במשחה מיוחדת הנרקחת באופן אישי על ידי ד"ר רובינפור.
2. שימוש בטיפול לייזר להסרת כתמים שונים שהופיעו על עור כפות הידיים.
    שילוב של השניים, מביא לתוצאה אופטימאלית ולמראה עור כפות ידיים חלק ורענן.

החלמה וסיבוכים אפשריים

כל הטיפולים להצערת עור כפות הידיים, הנם פשוטים, נקודתיים, המתבצעים במרפאה, ללא סיבוכים עם תוצאות מיידיות. ניתן לחזור לשגרה מלאה ביום למחרת.
לאחר הזרקת חומרי מילוי לכפות הידיים מומלץ להימנע מפעילות מאומצת בכפות הידיים למשך 48 שעות, סיבוכים אפשריים אך נדירים, הם אדמומיות, צלקות, שטפי דם.

למי מתאים ניתוח להצערת כפות הידיים?

טיפול להצערת כפות ידיים מתאים לנשים בכל הגילאים, השואפות לשפר את מראה כפות הידיים ולהתאים אותו למראה פנים מטופח ומתוח. ד"ר רובינפור מתאים את טכניקת הטיפול באופן אישי לכל מטופלת.

שאלות ותשובות בנושא הצערת כפות ידיים

המגבלה היחידה היא מניעת פעילות פיזית מאמצת בידיים למשך יומיים, הנפיחות נעלמת תוך 24 שעות לאחר הטיפול.

בדרך כלל טיפול בחומרי מילוי בידיים מחזיק מעל שנה. יש לזכור, תחזוקה שוטפת של הזרקת חומרי מילוי מאריכה ומגבירה את אפקט התוצאה, אפקט התוצאה מושפע מגורמים שונים כגון פעילות ספורטיבית, עישון ושימוש בתרופות שונות.

בשנה האחרונה נכנס לשימוש חומר מילוי חדשני מסוג SCULPTRA, ד"ר רובינפור מאד ממליץ עליו. שימוש בסקולפטרה הוכח כיעיל בטיפול לשיפור מראה המרפקים והברכיים ועונה להגדרה של GAME CHANGER בטיפול באזורים אלה.
הזרקת סקולפטרה גורמת לעיבוי קולגן תת עורי באזור המרפקים וברכיים לשיפור משמעותי וההשפעה נשמרת לאורך זמן.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים  המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

 

התקשרו לייעוץ