הסרת צלקות בלייזר

מאת: דוקטור מנו רובינפור

לרוב האנשים בארץ ובעולם יש צלקות שמקורן בפצעי אקנה, תאונות, מחלות עור, ניתוחים, כוויות ועוד. הצלקת פוגעת במראה האסתטי של הגבר או האישה, היא מכערת את האדם וגורמת לסבל רב ולפגיעה בדימוי העצמי. אם הצלקת ממוקמת במקום בולט וחשוף כמו הפנים, הצוואר, הכתפיים, אזור המחשוף והגב העליון, כדאי לדעת כי הרפואה האסתטית מציעה פתרונות שונים להסרת להעלמת ולטשטוש צלקות.

סיבות עיקריות לצלקות בעור

מיליוני אנשים בכל העולם סובלים מצלקות שמקורן בניתוחים פולשניים שונים, לרבות ניתוחי אסתטיקה וכירורגיה פלסטית, פצעי בגרות (אקנה), מחלות שונות, תאונות, טראומה כמו כוויות או חתך ועוד.
צלקות מופיעות ובולטות יותר בקרב אנשים עם עור כהה, והן שכיחות מאוד בקרב אנשים הסובלים ממחלות גנטיות הפוגעות בכושר ייצור קולגן. חלק גדול מהצלקות נגרם עקב כשלים וחוסר מיומנות של רופאים בהליך ניתוחי מסוים או לאחר מכן בתהליך הריפוי של החתך או הפצע. הצלקות מטרידות, פוגעות במראה האסתטי, לעיתים הן משפיעות על תפקוד האדם המצולק ויש להם השפעה פסיכולוגית ונפשית.
יש סוגים שונים של צלקות, לכן לכל צלקת ולכל מטופל יש להתאים טיפול אופטימלי ואישי. בין הצלקות השכיחות ביותר ניתן למנות את צלקות האקנה, צלקות מכוויות וטראומה, צלקות היפרטרופיות על רקע ניתוח או בעקבות טראומה, צלקות הנובעות מסימני מתיחה, צלקת מסוג קלואיד ועוד. הרפואה הפלסטית והאסתטית מציעה פתרונות מתקדמים לטשטוש ולהסרת צלקות מסוגים שונים, נדרשת מיומנות גבוהה כדי להסיר צלקת או לטשטש אותה כך שהיא תהיה כמעט ובלתי נראית לעין.

איך נוצרות צלקות?

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף האדם, הוא מגן על רקמות ואיברי הגוף, שומר על טמפרטורת הגוף, אחראי על הפרשת זיעה וחומרים ומשמש כאיבר חישה. העור מורכב משלוש שכבות, הוא בעל יכולת התחדשות מדהימה, ולאחר פגיעה כמו חתך או פצע העור מתחיל להחלים באמצעות תאי העור הפעילים וחומרים שונים שהגוף מפריש. בתהליך ההחלמה העור נרפא אך ברוב המקרים נותרת צלקת, ורקמת הצלקת שונה בגוון ובמראה מהעור.
הדרך היעילה ביותר להסרת צלקת היא מניעתית, לכן חשוב למרוח באזור החתך או הפצע תכשיר איכותי המונע או מפחית את היווצרות הצלקת בעור, זהו טיפול יעיל ולא פולשני שכדאי להתחיל מיד לאחר הפציעה או החתך.

הטיפול בצלקות

כאמור, יש מגוון טיפולים אסתטיים המאפשרים להסיר או לטשטש צלקות מסוגים שונים. הטיפול מותאם לסוג, למאפייני ולמיקום הצלקת, תוך התייחסות למאפייני העור ואיכותו של המטופל. שיטות הטיפול הנפוצות להעלמת ולהסרת צלקות הן הזרקת סטרואידים לתוך רקמת הצלקת, הקפאת הצלקת (קריותרפיה), תכשירים המדכאים את התהליך הצלקתי, למשל תכשירים המכילים סיליקון, חבישות לחץ, הזרקת חומרים המעודדים ייצור קולגן, הליכים כירורגיים ופולשניים להסרת צלקות או שימוש במכשיר לייזר.
הטיפול המומלץ כיום להסרת צלקת הוא בלייזר, לעיתים משלבים כמה טיפולי לייזר כדי להעלים את הצלקת ולשפר את המראה האסתטי. בעזרת מכשיר לייזר מתקדם וייעודי ניתן להסיר את רוב סוגי הצלקות, המכשיר גורם לחימום עדין המעודד את הגוף לייצר קולגן, וניתן להחליק את הצלקת, לשפר את צפיפות העור, להקנות גוון אחיד עם העור, ולשפר את מראה ומצב הצלקת והעור סביבה.

ד"ר רובינפור, מומחה לכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית. ד"ר רובינפור מציע מגוון טיפולים וניתוחים אסתטיים, הוא מציע טכניקות מתקדמות להסרת צלקות, כולל טיפול לייזר חדשני המבטיח תוצאות מושלמות ושביעות רצון מלאה של המטופל/ת.

התקשרו לייעוץ