הוצאת שתלים מהחזה

נשים לאחר ניתוח הגדלת חזה מתמלאות לא פעם חרטה על המעשה ומעוניינות להתחיל תהליך הפוך של הוצאת שתלים מהחזה. במה התהליך כרוך, איך נראה החזה לאחר הוצאת השתלים, ואיך ניתן לשחזר את המצב לקדמותו?

נשים מבצעות ניתוח להגדלת החזה אך לעיתים אינן מרוצות מהתוצאה. כך למשל, ישנן נשים שמרגישות שמראה השד המוגדל כבר אינו מתאים לרצונן ולדימוין העצמי, והן מבקשות להשיב לחזה את מראהו שלפני ההגדלה. כמו כן, ישנן נשים הסובלות מהכבדה על אזור הגב והצוואר, החוות צניחת שדיים בגין משקל השתל ושינויים ביולוגיים (עודף עור מהריונות ושינויי משקל) שמובילים למתיחה של העור.

מלבד זאת, הסיבות לבחירה בהוצאת שתלים יכולות להיות סיבוכים של השתלים כמו קרעים בשתלים והתכווצות או התקשות קופסית, ויש החוששות ממחלות הקשורות למערכת החיסונית כתוצאה מהשתלים (BLI – Breast Implant Illness), תופעה הנחקרת בימים אלו.

כיצד מתבצע ההליך במרפאתנו?

ראשית, למי ששוקלת לעבור את הפרוצדורה מומלץ להתבונן בתמונות המבהירות איך נראה חזה אחרי הוצאת שתלים. שנית, חשוב לדעת כי ניתוח להוצאת שתלים מהחזה הוא הליך יחסית פשוט וקצר. פיתחנו במרפאתנו טכניקה חדשה המשלבת בין ניתוח הוצאת שתלים במשולב עם ניתוח הקטנת חזה. קיימים מקרים לאחר הוצאת שתלים בהם החזה נותר נפול ונדרשת התערבות כירורגית בצורת ניתוח הרמת חזה.

ד"ר רובינפור משלב מספר פעולות בזמן הניתוח על מנת להגיע לתוצאה האיכותית ביותר. במהלך הניתוח מצמצמים את רקמת השד, מבצעים הרמת חזה ומעצבים מחדש את עטרת השד, ומעבר לשיפור באיכות החיים המטופלת זוכה בחזה יפה, סימטרי ומעוצב. הניתוח  מתבצע בהרדמה מלאה ואורך בדרך כלל שעתיים. ד"ר רובינפור משתמש במגוון שיטות וטכניקות במהלך ניתוח להוצאת שתלים מהחזה:

שיטת העוגן – בפרוצדורה זו מבצע המנתח חתך עדין לאורך קו התפרים שדומה לאות T בצורה הפוכה. יש לציין כי ניתוח בשיטה זו משאיר תפרם מסביב לפטמה בקו אנכי מהפטמה לעבר החלק התחתון של השד, ובסוף הניתוח הוא מבצע את התפירה לאורך הקפל התת-שדי על מנת להסתיר ככל הניתן את הצלקת ולקבל מראה אסתטי, נקי ויפה.

שיטה נוספת בה משתמש ד"ר רובינפור על מנת להסתיר את הצלקות היא השיטה הוורטיקאלית – שיטה זו מתאפיינת בצלקת מסביב לפטמה בקו אנכי, ובה הד"ר נמנע מחתך וצלקת בקפל התת שדי. בטכניקה זו מכווץ ד"ר רובינפור את עודפי העור בקו האנכי והתוצאה האופטימלית מתקבלת לאחר שלושה חודשי החלמה. במהלך ניתוח להקטנת חזה נפח השד מוקטן על ידי הוצאת רקמת השד השומני בשילוב של הסרת עודפי עור ומיקום הפטמה והעטרה מחדש.

מהו תהליך ההחלמה?

תהליך ההחלמה מהוצאת שתלים מהחזה קל יחסית ואורך בין שבוע לשבועיים. בימים הראשונים יש תחושת אי נוחות שחולפת במהרה, והמטופלת עלולה לסבול מכאבים באזור הניתוח, אדמומיות ונפיחות באזור, אך תופעות אלו חולפות מאליהן ככל שהזמן עובר. ברוב המקרים לאחר ניתוח להוצאת שתלים מהחזה יש צורך בנקז על מנת לנקז את ההפרשות והנוזלים מהשד בטווח המיידי. שימוש בנקז מונע הצטברות נוזלים ובצקות בשדיים.
מאחר והמטופלת משוחררת לביתה לאחר 6 שעות בתום הניתוח, מקובל להוציא את הנקז כבר לאחר יומיים שלושה, בדרך כלל במהלך הביקורת הראשונה אצל המנתח הפלסטי. לאחר ניתוח הקטנת חזה המטופלת יכולה לחזור לשגרה במהירות. לאחר כשבוע ממועד הניתוח ניתן לחזור לעבודה משרדית רגילה, ולפעילות גופנית רגילה ניתן לחזור בהדרגה, תחילה בהליכה ולאחר חודש וחצי ניתן לחזור לפעילות מלאה בחדר הכושר.
מרפאתנו מספקת לקהל לקוחותיה הנאמן טיפולים אסתטיים ואיכותיים תוך שמירה על סטנדרט גבוה של רפואה ושמירה על קשר ומעקב על המטופלות ומצבן הרפואי לאחר ביצוע הניתוח. נשים המעוניינות לעבור את טיפול הקטנת והרמת החזה במרפאתנו יקבלו את הטיפול האידיאלי והמשתלם ביותר, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה רפואית.
Call Now Button