ניתוח מתיחת פנים

ד"ר מנו רובינפור

אחת ההתמחויות הייחודיות של מרפאת ד"ר רובינפור היא ניתוח פנים, מתיחת פנים על כל מגוון סוגיהן והטכניקות שלהן.

מתיחת פנים מתבצעת בשיטה ייחודית, המתמקדת בתלת הממדיות של הבעת הפנים, ושומרת בכך על הבעת הפנים הטבעית גם לאחר הקניית המראה הצעיר יותר.

במהלך הניתוח מבוצעת הרמה ומתיחה של העור ושרירי הפנים, והזזה של שומן למקומות בהם הוא מדולל.

לעתים נוסיף למתיחת הפנים גם פעולה של קילוף העור (פילינג) באזורים בפנים בהם יש צורך לשפר את איכות העור ולהעלים קמטוטים וקמטוטונים.
לרוב האנשים אחרי גילאי 50-40 הפעולה הראשונה של התחלת היום הוא הסתכלות במראה ומחשבה על רענון המראה. מראה הפנים למעשה משדר את אושר או שמחה או כעס.

בעולם התחרותי קיים דרישה גוברת לשינוי למראה רענן וצעיר יותר.
בניסיון מחקרי על רעיונות עבודה הוכח שמתמודד או מתמודדת עם מראה צעיר/ה יותר זוכה ביותר הזדמנויות לעבודה.
ד״ר מנו רובינפור, מנתח פלסטי עם ניסיון של 30 שנה בניתוחים פלסטיים ואסטתיים. מתמחה בניתוח מתיחת פנים בצוואר וניתוחי עפעפיים. לאורך השנים, ד״ר רובינפור פיתח שיטות חדשות ומהפכניות בתחום, הכולל גישה תלת מימדית בניתוחי פנים וצוואר.

ניתוח פנים תמונות לפני ואחרי

למי מיועד ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים קלאסי מלא, מיועד לאנשים עם נפילה בצוואר ונפילה של קו הלסת ואמצע הפנים. ניתן לשלב ניתוח פנים עם ניתוח עפעפיים וניתוח הרמת גבות.
תקופת ההחלמה אורכת כשבועיים.
בניתוחים אלו, ד״ר רובינפור, שם דגש מיוחד ליצירת מראה טבעי, לא מנותח ושמירת ההבעה הטבעית.

מהי מתיחת פנים

מתיחת פנים, או Facelift ,מיועדת להתמודדות עם הזדקנות העור כתוצאה מגרביטציה. נפילת העור מלווה בריפיון של רקמות תת עוריות ושרירי המימיקה ומשפיעה על הצוואר, קו הלסת, העיניים ,הגבות והמצח.נפילת הפנים משתנה מאדם לאדם מבחינת כמויות עודפי העור , ריפיון השרירים או איזורי הנפילה . אירועים שונים בחיים כגון עישון , חשיפה לשמש או שינוי משקל משפיע באופן ישיר על מראה הפנים.

תופעה ייחודית נוספת המלווה את התבגרות העור, הינה איבוד שומן תת עורי שלעיתים מתרחש בעקבות שינויים במשקל. נושא החזרת השומן לפנים, עבר שינויים משמעותיים מאוד בשנים האחרונות ודר רובינפור פיתח שיטה ייחודית על מנת להגביר את הישרדות השומן המושתל.
בשנים האחרונות, אחוז הגברים הפונים לניתוח זה גדל בעיקר בעקבות נפילת עודפי עור בצוואר,חשוב לציין, שאין ניתוח פנים סטנדרטי, וכל ניתוח נקבע על פי צרכי המטופל\ת.

מהם שיטות הניתוח

רוב הנשים והגברים מעוניינים בשמירה על מראה טבעי גם לאחר הניתוח. כעיקרון, אין שיטה אחת לביצוע ניתוח פנים שמתאים לכל מטופל/ת. ד"ר רובינפור, מקפיד להיפגש עם כל מטופל/ת באופן אישי על מנת להתאים את הטיפול המתבקש. לפני ניתוח פנים דר רובינפור מסמן את האיזורים המיועדים לטיפול.

כעיקרון, קיימות שתי שיטות לניתוח מתיחת פנים:
1. ניתוח מתיחת פנים קלאסית מלא – שבמהלכו מתבצע ניתוח פנים, צוואר, גבות עם או בלי עפעפיים ומתאים לאנשים עם ריפיון דראסטי ברקמת העור והשריר
2. מיני מתיחת פנים – מיני ליפט MINI LIFT הניתוח מתאים לנפילה קלה בקו הלסת, ללא שינויים דראסטיים בצוואר ומתאים לגילאים צעירים יותר
המגמה הרווחת כיום היא שמירת מראה טבעי של הפנים גם לאחר הניתוח.
כעיקרון, אין שיטה אחת לביצוע ניתוח פנים שמתאים לכל מטופל.
לד"ר רובינפור, חשיבות עליונה לבדיקה מקדימה של מצב הפנים על מנת להתאים את הניתוח והיקפו באופן אישי למנותח\ת.

כיצד מתבצע ניתוח פנים

הניתוח מתבצע עם חתכים בקדמת האוזן ומאחוריה, ורובו נסתר מהעין.
במהלך הניתוח ד"ר רובינפור מבצע הרמה וקיצור של שרירי הפנים, בשילוב החזר נפח לפנים באזורים הנחוצים.
הזרקת שומן הינה חלק בלתי נפרד מניתוחי הפנים.

ד"ר רובינפור, משתמש בטכניקה ייחודית של השתלת שומן בשיטת NANO FAT שמתקן את נפח הפנים האבוד ובנוסף גם משפר את איכות העור.
לדוגמא, אנשים שסובלים מצלקות אקנה, ייהנו משיפור משמעותי במרקם העור לאחר הניתוח.

הכנה לניתוח

במהלך פגישת ייעוץ ניתן הסבר מפורט על הליכי הניתוח, הכנה והפניה לביצוע לבדיקות הדרושות.יש צורך במקרים של בעיות בריאותיות משמעותיות, יש צורך לפגישה מקדימה עם הרופא\ה המרדים\ה. במקרים של נזקי שמש משמעותיים , דר רובינפור ממליץ על טיפול קוסמטי טרום ניתוחי למשך 3 שבועות על מנת לשפר את איכות העור.

הנושא החשוב ביותר בהכנה לניתוח הינו הפסקת עישון כשלושה עד ארבע שבועות שבועות לפני וחודש לאחר הניתוח. בנוסף יש צורך בהפסקת מדללי דם מכל סוג באישור הרופא המטפל.

כיצד מתבצע הניתוח למתיחת פנים

הניתוח מתבצע עם חתכים בקדמת האוזן ומאחוריה, ורובו נסתר מהעין.

במהלך הניתוח ד"ר רובינפור מבצע הרמה וקיצור של שרירי הפנים, בשילוב החזר נפח לפנים באזורים הנחוצים.
הזרקת שומן הינה חלק בלתי נפרד מניתוחי הפנים.

ד"ר רובינפור, משתמש בטכניקה ייחודית של השתלת שומן בשיטת NANO FAT שמתקן את נפח הפנים האבוד ובנוסף גם משפר את איכות העור.
לדוגמא, אנשים שסובלים מצלקות אקנה, ייהנו משיפור משמעותי במרקם העור לאחר הניתוח.

מניעת הכאבים

ד"ר רובינפור, משתמש בשיטת הזרקה Tumescent, לפני הניתוח למניעת פגיעה עצבית בזמן הניתוח ולהורדת רמת הכאב לאחר הניתוח כך שאין כאבים משמעותיים לאחר ניתוח הפנים.

מהלך ניתוח הפנים

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית או טישטוש ׁׁ(סדציה)על פי החלטת דר רובינפור ורופא/ה המרדים/ה אורך הניתוח נקבע על בסיס סוג הניתוח ואורך בין שעתיים לשלוש שעות.

התאוששות והחלמה

התאוששות מניתוח פנים היא קלה ונטולת כאבים. ניתן למנוע את תחושת בחילה לאחר הניתוח באמצעות טיפול מונע בסיום הניחתוח בתאום עם המרדים/ה האחראי על הרדמה.

במיני מתיחת פנים, אין צורך באשפוז וניתן להשתחרר לאחר מספר שעות.ההחלמה נמשכת לאורך 7-5 ימים.

ניתוח פנים קלאסי (מלא):, יש צורך באשפוז של לילה לאחר הניתוח, ההחלמה בממוצע נמשכת כשבועיים עד שלושה ו שבועות.
יש להמנע מפעילות פיזית משמעותית לאחר הניתוח כגון: מכון כושר, בריכה וים למשך 6-4 שבועות.
הליכה רגילה מותרת כחמישה ימים לאחר הניתוח, ללא הגבלה.
יש צורך להוציא תפרים רק מאזור העפעפיים, שאר התפרים נספגים באופן טבעי. לאחר הניתוח, ישנה חוסר תחושה בקדמת האוזן.

סיבוכים אפשריים של ניתוח פנים:

– דימום תת עורי (Hematoma)
– יובש בעיניים
– צלקות בולטות (בעיקר מאחורי האוזן)
– נמק עורי (בעיקר למעשנים)
– פגיעה בעצב תנועתי (פציאליס)- נדיר ביותר
– נשירת שיער זמנית
– הקאות ובחילות
– הרגשת מתח בפנים
– אוזניים בולטות זמנית

סוגים השונים של מתיחת הפנים - DIFFERNT TYPES OF FACELIFT

מיני מתיחת פנים -MINI LIFT 
התאמת סוג ניתוח פנים בהיקפו הנה אישית ותלויה במצב המטופל/ת בניתוח מתיחת פנים קיימות דרגות שונות שמתבטאות על פי מצב המטופל/ת.
מיני ליפט 
מיני מתיחת פנים, הוא ניתוח קל יחסית, למטופלים עם נפילה קלה ומינימום עודפי עור בצוואר.

הניתוח מתאים בדר"כ לגיליי 50-40 .אפשר לבצע את הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית, או כללית לפי העדפת המטופל ולפי המצב הרפואי. ההחלמה מהירה יחסית ואורכת כשבוע.

מתיחת פנים קלאסית – Rhytidectomy
ניתוח הפנים הקלאסי המלא, מיועד לאנשים עם נפילה בצוואר ונפילה של קו הלסת ואמצע הפנים ניתוח זה מיועד לאנשים מבוגרים יותר. ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח עפעפיים וניתוח הרמת גבות והרמת מצח. תקופת ההחלמה אורכת כשבועיים.

הזרקת שומן הינה חלק בלתי נפרד מניתוחי הפנים. ד"ר רובינפור, משתמש בטכניקה ייחודית של השתלת שומן בשיטת fat Nano ,שלא רק מתקנת את נפח הפנים האבוד אלא גם משפרת את איכות העור.

לדוגמא, אנשים שסבלו מאקנה בעבר ייהנו משיפור משמעותי במרקם העור. בכל פעולות הצערת הפנים למיניהן , ד״ר רובינפור, שם דגש מיוחד על שמירת מראה טבעי ולא מנותח.

הרמת מצח או הרמת גבות – BROW LIFT FOREHEAD OR LIFT
תופעה נוספת שמתרחשת בתהליך הזדקנות הפנים, היא בין היתר נפילת גבות ומצח . במקרים רבים הגבות צונחות כלפי מטה ויוצרות מראה עייף ותחושה של כבדות בעיניים

מה שיוצר מראה עצוב לפנים .ומקשה על פעולות בסיסיות בתפקוד היומיומי עקב חסימת שדה הראייה, במקרים מסויימים של גבות נפולות יש צורך בטיפול המשלב כריתת עודפי עור בעפעפיים עליונים בשילוב הרמת גבות.

הרמת גבות (ׁׂLIFT BROW ) מתבצעות בשיטות שונות, השיטה הנפוצה ביותר הנה הרמה של החלק החיצוני של הגבה באמצעות חתך בקו השיער בחלק צידי של המצח או ע"י הסרה ישירה של העור מעל הגבה או לחילופין חתך בגבול השיער ברקות. הצלקת נמצאת על קו השיער או על קו הגבה ולרוב נעלמת אחרי 6 שבועות.

הרמת מצח ׁׂFORHEADLIFT מתבצעת ע"י חתך בגבול השיער והמצח ומרימה את הגבות ואת המצח

החיסרונות הבולטים בגישה זו הן צלקת הנראית לעין בקדמת השיער וגבול המצח במקרים נדירים נשירת שיער.
יש לציין הפופולאריות של פעולה זו קטנה עקב השימוש הנרחב בבוטוקס.

תמונות לפני ואחרי - ניתוח פנים למטרת מתיחת פנים

שאלות ותשובות בנושא מתיחת פנים

הניתוח בממוצע מחזיק בין שבע לעשר שנים. אך, גורמים רבים עלולים להשפיע על אריכות הניתוח כגון: המצב ההתחלתי, גנטיקה, עישון, חשיפה לשמש ועליות וירידות במשקל.

לדברי ד"ר רובינפור, השאלה הזאת עולה מחדש בכל ייעוץ והתשובה היא שבהחלט ניתן לשמור על מראה פנים טבעי ולא מנותח לאחר הניתוח. הסוד טמון בווקטורים המופעלים בזמן הניתוח. כלומר, בכיווני המשיכה או ההרמה של הפנים.

למעשה אין הגבלה במספר הפעמים שניתן לעשות את הניתוח. 70% מהמטופלים, עוברים את הניתוח פעם אחת בלבד. 20% נוספים, עוברים את הניתוח פעם נוספת ו10% עוברים את הניתוח פעם שלישית.

ניתן לבצע פילינג בזמן הניתוח בקמטים מסביב לפה, ע"י שימוש בלייזר, שיוף מכני או פילינג כימי. סוג הפילינג הנבחר, חייב להיבדק לפני הניתוח ולבחור לפי סוג העור ועומק הקמטים. לאנשים בעלי עור כהה יש להיזהר מפילינג עמוק מחשש לפיגמנטציה.

בהחלט ניתן לשלב עם ניתוחים אחרים לאנשים עם מצב בריאותי תקין. לדוגמא: ניתוחי שדיים כגון הקטנה, הרמה והגדלה או ניתוח שאיבת שומן. ד"ר רובינפור, לא ממליץ על שילוב של ניתוח פנים עם מתיחת בטח מאחר ששילוב זה בעל פוטנציאל סיבוכים גבוה יותר.

ד"ר רובינפור נותן דגש על הצורך בהפסקת העישון כחודש לפני ואחרי הניתוח. עישון, מהווה גורם סיכון מספר אחד לסיבוכים לאחר הניתוח.

ד"ר רובינפור מסביר על טכניקות חדשות בניתוחי פנים

נגן וידאו

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

התקשרו לייעוץ