הזרקת שומן לפנים

ד"ר רובינפור מנו

הזרקת שומן לפנים היא פרוצדורה פופולרית בעולם טיפולי הפלסטיקה והרפואה האסתטית. הטיפול נועד להוסיף נפח לאזורים שונים בפנים, בדרך כלל באמצעות הזרקת שומן עצמי, וכך ניתן לפסל מחדש את הפנים, להחליק קמטים ולשפר את המראה האסתטי. טיפולי הזרקת שומן מבטיחים מראה צעיר ורענן יותר, הטיפול תורם לשיפור איכות העור וחיוניותו, ואזורי ההזרקה העיקריים הם הלחיים, השפתיים, הסנטר והשקעים מסביב לעיניים.

מה קורה לשומן הפנים בתהליך ההזדקנות?

עם הגיל והשנים ישנם תהליכי הזדקנות המשפיעים בין היתר על עור הפנים. עם השנים, רקמות השומן בפנים צונחות מטה ומתחילות להידלדל, לכן רבים סובלים ממראה עייף תמידי ומעור פנים נפול וחסר חיוניות. עור הפני המזדקן הופך למקומט וניתן להבחין בקמטים שונים, בשקעים ובאובדן נפח באזורים שונים בפנים. שכבת השומן ממוקמת מתחת לעור הפנים, וכתוצא מהזדקנות רקמות השומן מתחילות לצנוח מטה בגלל גרביטציה והן מידלדלות, לכן אזורים שונים בפנים הופכים לשקועים והמראה האסתטי נפגע.

מהי מטרת הטיפול של הזרקת שומן לפנים?

הזרקת שומן באזורים השונים בפנים נועדה להילחם בתהליכי ההזדקנות וההידלדלות של רקמות השומן בפנים. באמצעות הזרקת שומן עצמי ניתן להחליק קמטים, לפסל ולעצב מחדש אזורים שונים בפנים, וניתן להשיב נפח במקומות בהם רקמות השומן הידלדלו וצנחו. כדאי לדעת כי נהוג לשלב טיפולי הזרקת שומן במסגרת ניתוחי מתיחת פנים, אך אפשר לעבור את הטיפול גם ללא הניתוח. ההזרקה של שומן עצמי משפרת את עור הפנים ומבטיחה מראה צעיר ורענן יותר.

למי מתאים טיפולי הזרקת שומן לפנים?

טיפולי הזרקת שומן בפנים מתאימים לכל אישה או גבר הסובלים מאובדן נפח באזור מסוים בפנים, את טיפולי ההזרקה ניתן לעבור בכל גיל, החל מגיל 18. אפשר להזריק שומן עצמי לאזורים שונים בפנים כדי להשיב נפח ולפסל אותן, ובעיקר מזריקים שומן באזור מרכז הפנים, למשל באזור הלחיים ההופכות לשקועות עם השנים, באזור הסנטר ועוד. הטיפול מומלץ מאוד לכל המטופלים העוברים מתיחת פנים במרפאה, כך אפשר לשלב שני טיפולים בפעם אחת ולהשיג מראה אסתטי מרשים וצעיר.

אילו בדיקות יש לבצע לפני הטיפול?

אם מבצעים את הטיפול תחת הרדמה כללית, יש לעבור את הבדיקות הבאות:
  • בדיקת דם מלאה הכולל ספירה, תפקודי קרישה, כימיה ועוד.
  • צילום חזה למטופלים מעשנים מגיל 50 ומעלה ולמטופלים מעיל גל 60 שלא מעשנים.
אם עוברים את הפרוצדורה ללא הרדמה כללית אין צורך בבדיקות מיוחדות.

מהן ההכנות לקראת טיפול הזרקת שומן?

  • הפסקת נטילת תרופות לדילול דם.
  • הימנעות מתוספי מזון הקשורים לדילול דם.
  • יום לפני הטיפול יש להקפיד על היגיינה ולעבור רחצה יסודית.
  • יש להימנע מטיפולי הזרקה של חומרי מילוי אחרים לפחות חודש לפני הטיפול.
  • כשנה לפני הזרקת שומן יש להפסיק טיפול תרופתי ברואקטן.
  • חשוב להימנע מחשיפה לשמש במשך שבועיים.
  • יש להימנע מעישון כמה ימים לפני מועד ההזרקה.
  • צום מלא המתחיל 6 שעות לפני הטיפול.

כיצד מבצעים הזרקת שומן בפנים?

פרוצדורה להזרקת שומן עצמי בפנים ניתן לבצע תחת הרדמה כללית או חלקית, בהתאם להחלטת הרופא, היקף הטיפול ומצבו הקליני והבריאותי של המטופל/ת. לפני ההזרקה המטופל נוטל תרופות הרגעה ומורחים קרם אלחוש באזורי הטיפול. בחלק הראשון הרופא שואב שומן באזורים בהם יש עודף כמו מותניים ובטן. השומן עובר תהליכי סינון, השבחה ועיבוד לפני הזרקתו לפנים. בחלק השני מזריקים את השומן העצמי בעזרת מזרק סטרילי ובראשו מחט דקיקה, יש אפשרות להזריק שומן גם באמצעות קנולות. את השומן מזריקים דרך נקבים זעירים ישירות לרקמת עור הפנים, תוך כדי החדרת תמיסה ייעודית המונעת דימומים וכאב.

החלמה לאחר הזרקת שומן לפנים

לאחר הטיפול יש תקופת החלמה קצרה יחסית, חשוב לעקוב אחר הנחיות הרופא, ויש להניח תחבושות אלסטיות מיוחדות לתקופה של 4 שבועות לפחות. יש להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת כחודש לפחות, להקפיד על היגיינה ולעסות את האזור בעדינות.

הזרקת שומן עצמי לפנים – סיכונים ותופעות לוואי

אם לאחר הטיפול סובלים מכאבים ניתן לקחת משככי כאבים רגילים. לאחר ההזרקה יש תופעות לוואי, החולפות מאליהן תוך זמן קצר, כמו שטפי דם, נפיחות, בצקת. הסיכונים האפשריים הם דימומים ושטפי דם קלים, א-סימטריה בפנים, נפיחות ובצקות, זיהומים, פגיעה עצבית ותסחיף שומן.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

התקשרו לייעוץ