ניתוח עיצוב סנטר

מאת: דוקטור מנו רובינפור

ניתוח עיצוב סנטר, הנו ניתוח פופולארי ביותר, קו הלסת התחתון תוחם את הפנים ומגדיר אותן והוא סימן לצעירות ורעננות ומאפיין מבנה פנים יפות ומושכות.
בעקבות המודעות הגוברת למראה חיצוני והשפעת הרשתות חברתיות לצילומי סלפי פוטוגנים, נשים וגברים כאחד שואפים להגיע לאידיאל היופי, מראה לסת מתוח על בסיס מראה אלת היופי "נפרטיטי" ופונים לשיפור מראה הפנים.
התופעה של עיצוב הסנטר תופס מקום חשוב במעבר בין הפנים לצוואר. כל שינוי בסנטר ובמיקומו משפר על פרופיל הפנים ומראה הצוואר

ניתוח עיצוב סנטר תמונות לפני ואחרי

מיני ליפט

למי מתאים טיפול או ניתוח לעיצוב סנטר?

ניתוח עיצוב סנטר מתאים לנשים ולגברים שסובלים מנסיגת סנטר בדרגות שונות, למי שיש גומה בסנטר, למי שמעוניין בהגדלת סנטר, לאנשים הנולדים עם סנטר נסוג וסובלים ממראה נפול של קו הלסת והצוואר בגיל צעיר כתוצאה ממבנה פנים מולד, ולכאלו שסובלים מחוסר התפתחות של הסנטר או ירידה במשקל, איבוד הנפח בפנים גורם לנפילה מהירה של קו הלסת כתוצאה מאיבוד שומן או נסיגה של עצמות.

בגיל ההזדקנות כאשר מתרחשת נפילה של קו הלסת התחתון הנובעת מאיבוד רקמות תת עוריות, דילול קולגן ורפיון של שרירי הפנים. התופעה של סנטר אחורי או סנטר נסוג מופיע בדרגות שונות של חומרה, רוב האנשים אשר סובלים מנסיגה קלה של הסנטר כלל לא מבחינים בתופעה ולא מודעים לפתרונות המוצעים בתחום.

ישנן דרגות שונות של עיצוב קו לסת, המראה הנפול בקו הלסת מופיע בכל קשת הגילאים וחשוב לציין שאופן הטיפול משתנה על בסיס הסיבה וגיל המטופל.

דרכי טיפול לעיצוב סנטר ללא ניתוח

כיום, ניתן להרים את קו הלסת ולמצק את העור לגברים ולנשים, באמצעות טיפול בחומרים ייעודיים לעיצוב קו הלסת ללא ניתוח בצורה אפקטיבית.

שיטות לשיפור מראה הסנטר ללא ניתוח:

הזרקת חומצה היאלורונית – בגילאים צעירים יותר או במקרים של נסיגה קלה של הסנטר, ד"ר רובינפור, ממליץ על הזרקת חומר מילוי, מדובר בטיפול פשוט המתבצע על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית, הטיפול נקודתי פשוט וקל ביותר, ומתבצע במרפאה ללא הכנה מיוחדת
הזרקת חומצה היאלורונית משפרת את מראה הפנים באופן משמעותי אך זמני ולכן יש לחזור על הפעולה פעם בשנה.

הזרקת שומן – בשנים האחרונות, ד"ר רובינפור, מטפל במראה סנטר נסוג באמצעות הזרקת שומן עצמי של המטופל/ת עם הצלחה ושביעות רצון רבה.
ד"ר רובינפור מבצע הזרקת שומן בטכניקה ייחודית לו, ישירות לסנטר, התוצאות נראות מייד לעין.

ההתמחות של ד"ר רובינפור

במקרים של עודפי שומן באזור הצוואר, בשילוב סנטר נסוג, ד"ר רובינפור מתמחה בשיטה בה הוא מבצע שאיבת שומן מאזור הצוואר ומזריק אותו לשיפור מראה הסנטר, הטיפול מאד אטרקטיבי למטופלים, מכיוון שבטיפול אחד, הם משפרים את אזור הצוואר ואת אזור הסנטר יחד

גישות טיפוליות לניתוח סנטר

קיימות שתי גישות להחדרת שתל בסנטר, בשתי השיטות יש יתרונות וחסרונות, בפגישת ייעוץ לפני הניתוח, דוקטור רובינפור מתאים אותה למטופל לפי שיקולים מקצועיים.

הגישה הראשונה, הכנסת שתל דרך הפה – מתבצעת באמצעות חתך בתוך רירית הפה במרווח בין השיניים והשפה.
הגישה השנייה, החדרת שתל עם חתך מתחת לסנטר – מתבצעת באמצעות חתך באזור מוסתר מתחת לסנטר – חתך מתחת לסנטר מתבצע, במקרים של שילוב שאיבת שומן בצוואר.

הגישה המומלצת על ידי ד"ר רובינפור היא החדרת שתל עם חתך מתחת לסנטר, על מנת למזער אפשרות לזיהום – כמו כן בגישה זו, יש פחות הגבלות בשלב ההתאוששות.

ניתוח עיצוב סנטר לעומת חומרי מילוי

חומרי מילוי מתאימים לנשים ולגברים רק בדרגות קלות של נסיגת סנטר. דוקטור רובינפור מסביר מהם היתרונות והחסרונות לגישה הטיפולית של ניתוח לעומת חומרי מילוי.

עיצוב סנטר עם חומרי מילוי:
יתרון – טיפול פשוט נקודתי, תוצאה מיידית וללא התאוששות.
חסרון – יש צורך בתחזוקה שנתית.

ניתוח סנטר:
יתרון – ניתוח מחזיק לאורך שנים ומתאים לכל דרגות נסיגת סנטר.
חיסרון – מדובר בהליך ניתוחי עם תהליך החלמה והתאוששות של מספר ימים.

הכנה הנדרשת מצד המטופל לפני הניתוח

ד"ר רובינפור נפגש על כל מטופל באופן אישי, במהלך הפגישה הוא מתאים את סוג הטיפול ומיישר קו מול ציפיות המטופלים.
נעשית מדידה מדויקת של חוסר בסנטר, על ידי סרגל מדידה ייחודי לאזור הסנטר, ד"ר רובינפור בודק את ההתאמה של המטופל לניתוח ואת היחס בין האף לסנטר ומתייחס לפרמטרים גיל, עישון ורמת פעילות פיזית יומיומית וכדומה.
כמו כן, יש איסור על עישון כחודש לפני הניתוח ויש צורך לבצע בדיקות כלליות.

כיצד מתבצע ניתוח החדרת שתל לסנטר?

במהלך הניתוח מוכנס שתל לאזור בו קיימת הנסיגה. בשוק קיימים שתלי סנטר במידות שונות ודרגות שונות של הבלטה, ניתן להתאים את השתל על פי הצורך ודרגת הנסיגה, כדי להגיע לתוצאה אופטימלית.

ד"ר רובינפור, משתמש בשתלי סנטר אנטומיים חדשניים המייצרים צורה אחידה של קו הסנטר ובניגוד לשתלים קודמים לא גורמים לשקעים בקצה השתל.
ישנם מקרים בהם ד"ר רובינפור מפסל את צורת השתל להתאמה אידיאלית של פרופורציות הפנים.

ניתוח שתל בסנטר אורך כשעה ואפשרי לביצוע בהרדמה מקומית, בטשטוש או בהרדמה כללית. אין צורך באשפוז לילה, עם סיום הניתוח, ד"ר רובינפור מקבע את האזור על ידי הדבקת פלסטרים ייחודיים לקיבוע השתל, הפלסטרים מוסרים לאחר כ 5-7 ימים.

במקרים של נפילה בינונית, קיימת אופציה של ניתוח מיני מתיחת פנים פשוט קצר עם התאוששות וחזרה לשגרה מהירה בגילאים מבוגרים יותר, במקרים של רפיון של קו הלסת ואזור הפנים, יש צורך בניתוח מתיחת פנים מלא.

החלמה והתאוששות לאחר ניתוח עיצוב סנטר

הניתוח פשוט יחסית וההתאוששות קלה ולא מלווה בכאבים, לאחר הניתוח סנטר המטופל משתחרר הביתה לאחר כמה שעות של התאוששות, כמו כן ניתן לחזור לשגרה לאחר חמישה ימים.

הנחיות לאחר הניתוח ומה צריך לבצע המטופל לאחר הניתוח:

– יש לאכול רק מאכלים רכים בימים הראשונים.
– יש לשטוף את אזור הפה, מספר פעמים ביום.
– להימנע מפעילות פיזית או גופנית במשך שבוע.

כמה זמן עד שרואים תוצאות?

לאחר כשבוע עם ירידת בצקות ונפיחויות רואים את התוצאה הסופית והיא מחזיקה לאורך שנים.

כיצד מומלץ לשמר את התוצאה לאורך זמן?

על מנת לשמור את תוצאות הניתוח יש להימנע מעישון וחשיפה לשמש מומלץ להקפיד על טיפול תחזוקתי שמשמר את מראה הצוואר לאורך זמן ומרחיק את ההתערבות הכירורגית הבאה.
ד"ר רובינפור מטפל בחומרי מילוי הבטוחים ביותר המאושרים על ידי משרד הבריאות וFDA האמריקאי.

תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים

תופעות הלוואי בטיפול של עיצוב קו הלסת על ידי חומרי מילוי – הן מזעריות ומסתכמות בנפיחות קלה שנעלמת במהרה.

תופעות לוואי אחרי ניתוח – כמו בכל ניתוח גם בניתוח עיצוב סנטר באמצעות החדרת שתל, ייתכנו סיבוכים כגון זיהום, דימום, שטפי דם, בצקות, ותחושת אי נוחות זמנית בימים הראשונים. לעיתים נדירות, במקרה של זיהום קשה ייתכן צורך בהוצאת השתל.
תופעת לוואי נוספת היא איבוד תחושה בשפה תחתונה, תופעה זו היא טבעית וחולפת לאחר כשלושה חודשים.

טיפול בנפילה של קו הלסת מצריך הבנה וידע באנטומיה של הפנים ולכן יש חשיבות עליונה לביצוע הטיפול על ידי רופא כירורג פלסטי מיומן ומנוסה.

שאלות ותשובות בנושא ניתוח עפעפיים

עיצוב קו הלסת על ידי שימוש בחומרי מילוי מחזיק בין תשעה חודשים עד שנה.
במקרים של עיצוב קו הלסת על ידי ניתוח, התוצאה מחזיקה 7-10 שנים.

רק במקרים של טיפול באמצעות ניתוח מיני ליפט או ניתוח מתיחת פנים מלא, יש צלקות שרובן מוסתר מן העין.

המאמר נכתב על ידי

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.
מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.
ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.
ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים.

התקשרו לייעוץ