ניתוחי חזה

ד"ר מנו רובינפור

החזה הנשי מעסיק את רוב הנשים בשלב זה או אחר בחייהן, ומראה השדיים הוא סמל לנשיות ולפוריות, מאז ומתמיד, לכן אין זה פלא כי לא כולן מרוצות מהגנטיקה שלהן ומהחזה שהטבע בירך אותן. למעשה, כאשר עורכים סקר בין נשים בגילים השונים מגלים כי רובן אינן שבעות רצון ממראה השדיים שלהן, ולכן לא מפתיע שניתוחי חזה הם השכיחים ביותר בעולם הרפואה הפלסטית והניתוחים האסתטיים.

ד"ר רובינפור הוא מהמנתחים הפלסטיים המובילים בישראל, במרפאתו הוא מציע מגוון ניתוחי חזה בעזרתם ניתן לעצב מחדש את מראה השדיים, בהתאמה מושלמת למבנה הגוף ולפרופורציות הנכונות, כמובן תוך התייחסות לציפיות האישה ולרצונות שלה. בנוסף, הוא מבצע ניתוח להקטנת החזה הגברי (גינקומסטיה) – הליך זה צובר תאוצה ופופולריות בעשורים האחרונים, בהמשך למגמה הכללית של עליה בביקוש לטיפולי אסתטיקה בקרב גברים בכל הגילים.

מה משפיע על מראה החזה הנשי?

ד"ר רובינפור מציין כי יש מגוון גורמים המשפיעים על מראה החזה הנשי, הגורמים המרכזיים הם:

– גנטיקה המשפיעה על מראה השדיים.
– הריונות, לידות והנקה.
– שינויים חדים במשקל הגוף (דיאטות).
– שינויים הורמונליים העוברים על האישה.
– תהליך הזדקנות טבעי.

למי מתאים סוגים שונים של ניתוחי חזה?

ישנם 3 סוגים עיקריים של ניתוחי חזה, ולכל אישה מותאם הליך כירורגי שונה ובהתאמה מדויקת לצרכיה ולרצונותיה הספציפיים. הניתוחים הפופולריים ביותר הם ניתוח הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה. יש אפשרות לשלב בין הניתוחים השונים והמטרה המרכזית היא לעצב מחדש את החזה ומראה השדיים של האישה, בהתאמה למבנה גופה ולאחר תיאום ציפיות.

ניתוח הגדלת חזה – ניתוח פלסטי פופולרי ונפוץ מאוד בקרב הנשים, הניתוח אורך כשעה ומתבצע תחת הרדמה כללית או בטשטוש עמוק, על פי בחירת המטופלת. בעזרת המנתח המומחה האישה בוחרת את גודל, צורת ומיקום השתלים, יש שתי אפשרויות – מתחת לשריר או מעל השריר.

 ניתוח הקטנת חזה – ניתוח פלסטי שכיח יחסית, לעיתים מבצעים את ההליך הכירורגי משיקולים בריאותיים. ניתן לבצע את הניתוח כמעט בכל גיל, ומטרתו לשפר את איכות חייהן של הנשים הסובלות מחזה גדול ומהשלכותיו כמו כאבי גב, כאב באזור השכמות, דלקת פטרייתית, גרד, אי נוחות ומגבלות מבחינת לבוש ופעילות ספורטיבית. הניתוח אורך כשעתיים ומתבצע תחת הרדמה כללית. ראוי לציין כי ניתוח להקטנת החזה מחייב גם ניתוח הרמת חזה.

ניתוח הרמת חזה – הניתוח מתאים בעיקר לנשים שעברו הריונות והנקות שהשפיעו על מראה השדיים והביאו להתרוקנות של החזה הנשי ולנפילת רקמת השד. מטרת הניתוח היא עיצוב מחדש של השדיים, תוך הסרת עודפי עור ואיסוף רקמת השד על מנת להרים את השדיים מעלה, הניתוח כולל מיקום וקיבוע מחדש של הפטמה והעטרה. הניתוח אורך כשעתיים ומתבצע תחת הרדמה כללית.

אילו בדיקות יש לבצע טרם ניתוח החזה?

לפני כל ניתוח חזה יש לעבור סדרת בדיקות מקדימות, ופגישת הייעוץ הראשונית עם ד"ר רובינפור מקבלים הנחיות מפורטות לגבי הבדיקות וההכנות הנדרשות לפני ההליך הכירורגי, וזוכים להסברים מפורטים על ההליך והסיבוכים האפשריים.

 הגדלת חזה – בפגישת הייעוץ במרפאה המטופלת עוברת בדיקה ראשונית ומקדימה על ידי ד"ר רובינפור כדי לבחור נכון ולהתאים את סוג וגודל השתל, תוך התייחסות למבנה ולנתוני גופה של המטופלת, לשטח החזה, למאפיינים כמו גובה וכמות רקמת השד, וכמובן בהתאם לציפיות ולרצונות של האישה. לקראת הניתוח יש לעבוד בדיקות כמו ספירת דם, תפקודי קרישה, אק"ג, אולטרסאונד שדיים (גיל 30 ומעלה), ביוכימיה בסיסית, ממוגרפיה של השדיים (מעל גיל 40) וצילום חזה (גיל 50 ומעלה ונשים מעשנות).

 הרמת חזה – ברוב המקרים משלבים הרמת חזה עם ניתוח הגדלת חזה, ניתן לשלבו גם עם ניתוח להקטנת החזה. לאחר הבדיקה המקדימה במרפאה המטופלת נדרשת לעבוד בדיקות דם (ספירת דם, כימיה, תפקודי קרישה), אק"ג, צילום חזה וממוגרפיה לנשים על גיל 40 ועוד.

הקטנת חזה – בדיקה ראשונית במהלך פגישות הייעוץ במרפאה, ולקראת הניתוח המטופלת נדרשת לעבור סדרת בדיקות מקדימות כגון: ספירת דם, תקודי קרישה, כימיה. אק"ג ובהתאם לצורך ולגיל המטופלת עליה לעבור בדיקות נוספות.

דגשים חשובים לפני כל סוג ניתוח חזה

לקראת ניתוחי חזה המטופלת חייבת לעבוד בדיקות על פי דרישת הרופא, בדיקה ידנית במרפאה לצרוך אפיון מבנה גופה של האישה, שטח החזה, כמות רקמות השד וכדי לתאם ציפיות. יש לציין כי תקופת ההחלמה וההתאוששות ברוב ניתוחי החזה היא בממוצע שבוע עד שבועיים, בהתאם למורכבות ההליך ויש להקפיד על הנחיות הרופא לאחר הניתוח כדי לתמוך בתוצאות, לדוגמה לבישת חזיית ספורט.

הגדלת חזה – הפסקת עישון כחודש עד חודשיים לפני הניתוח, בחירת סוג ומיקום השתל, ד"ר רוביפנור מציע שתי גישות: הגדלת חזה מעל השריר הנחשבת להליך קל יותר, הניתוח מתאים לנשים עם רקמת שד עבה ותקופת ההחלמה מהירה יותר, או הגדלת חזה מתחת לשריר המתאימה בעיקר לנשים בעלות רקמת שד דקה, התוצאה טבעית יותר אך ההליך מורכב ודורש החלמה ארוכה יותר. בנוסף, המטופלת נדרשת להפסקת נטילת תרופות נוגדות קרישה ותוספי מזון טבעיים העלולים להפריע לקרישת דם.

הרמת חזה – הפסקת עישון כ-8 שבועות לפני הניתוח, הפסקת נטילת תרופות נוגדות קרישה והפסקת נטילת תוספי מזון שיכולים להפריע לקרישת דם.

הקטנת חזה – הפסקת עישון מוחלטת כחודשיים לפני הניוח, הפסקת נטילת תוספי מזון ותרופות נוגדות קרישה.

תהליך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה

החלמה מניתוח הגדלת חזה שונה מאישה לאישה ותלויה במיקום השתל, בשיטת הניתוח, גודל השתל וכמות הרקמה.
ניתוח הגדלת חזה המתבצע בטכניקה של החדרת שתל מתחת לשריר – מצריך זמן החלמה ממושך יותר.
ד"ר רובינפור ממליץ על הימנעות מפעילות פיזית מאמצת במשך שבועיים לאחר הניתוח והימנעות מפעילות ספורט למשך 6 שבועות.
היתרון בשימוש בשתלים ארגונומיים של חברת MOTIVA שהם מתאימים את עצמם למבנה השד ומשתלבים ברקמת השד במהרה. כמו כן לשתלים מסוג זה מעטפת רכה, המקנה מראה טבעי לשדיים.

שילוב בין ניתוחי חזה

ד"ר רובינפור מתמחה בכל ניתוחי החזה לנשים, כולל ניתוח גינקומסטיה לגברים, המטרה היא שיפור במראה החזה ותיקון א-סימטריה. ברוב המקרים הוא מציע למטופלת לשלב בין ניתוח הקטנה חזה לניתוח הרמת חזה כדי להשיג את המראה הטבעי והאסתטי ביותר, ועל מנת להקדים תרופה למכה. כמו כן, יש מצבים שבהם הוא ימליץ למטופל לשלב בין ניתוח הגדלת חזה להרמת חזה. בכל ניתוחי החזה ד"ר רובינפור מקפיד על טכניקות מתקדמות על מנת לצמצם את תקופת ההחלמה וזמן ההתאוששות לאחר הניתוח.

במרפאתו מבצעים הרדמה בטכניקה ייחודית כדי להפחית כאבים בצורה דרסטית ולהקטין את זמן ההתאוששות. ראוי לציין כי ד"ר רובינפור משתמש רק בשתלים מאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי וארגון ה-FDA האמריקאי.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

סוגי הניתוחים

הגדלת חזה
הגדלת חזה
הרמת חזה
הקטנת חזה
התקשרו לייעוץ