הגדלת חזה

ד"ר מנו רובינפור

הגדלת חזה נחשבת אחד מהניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר בארץ וברחבי העולם, כבר עשרות שנים. ד"ר רובינפור מתמחה בניתוחי חזה וכמנתח פלסטי מוביל יש לו ניסיון של אלפי ניתוחי שדיים, והוא יכול לומר בוודאות שאין אישה המרוצה ושלמה עם מראה החזה שלה לאורך זמן. לכן, נשים שאינן מרגישות בנוח עם מראה השדיים והחזה שלהן יכולות לעבור הליך כירורגי להגדלת החזה אצל מנתח פלסטי מומחה וליהנות משינוי משמעותי בחייהן.

חשוב לזכור כי החזה הנשי הוא סמל לנשיות ולפוריות, וחזה אסתטי תורם לתחושת הביטחון, לדימוי העצמי ולשלמות עם הגוף. לכן, נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה מדווחות על שיפור משמעותי באיכות חייהן, בדימוי הגוף שלהן ובביטחון העצמי.

עם זאת, ההחלטה לעבור את הניתוח היא אישית וגם מורכבת וכרוכה בלא מעט התלבטויות. החששות המרכזיים של נשים המועמדות לניתוח הגדלת חזה הם: גודל החזה לאחר הניתוח, צורת החזה, מיקום השתל וסיבוכים אפשריים שכרוכים בהליך הכירורגי.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

ד"ר רובינפור מציין כי הניתוח מתאים לכל אישה בריאה שאינה מרוצה ממראה החזה שלה. הניתוח מומלץ לנשים החל מגיל 18, מאחר ויש להמתין להתפתחות מלאה של השדיים ולאפשר להם להגיע לגודלם המקסימלי. יש לציין כי מנהל הבריאות האמריקאי (FDA) ממליץ לא לבצע הגדלת חזה לפני גיל 18, אך במקרים מסוימים הרופאים בארץ מבצעים ניתוח גם לנשים בגיל 17. למעשה, ניתן לעבור את הניתוח לפני גיל 18 במקרים של פגמים משמעותיים במראה השדיים, בדרך כלל על רקע של פגמים מולדים או נרכשים, למשל חבלות, מחלות ועוד.

הגדלת חזה מתאימה למועמדות הבאות:
 – נשים עם חזה לא מפותח.
 – נשים עם חזה מרוקן.
 – נשים הסובלות מאסימטריה בגודל ובמראה השדיים, הפטמה והעטרה.
 – נשים לאחר לידות והנקות שגרמו לשינוי משמעותי בצורת השדיים שלהן.

מטרת הניתוח היא לשפר את מראה החזה ולהגדיל את השדיים על מנת לשפר את הנשיות והביטחון העצמי של האישה. כדאי לדעת כי מחקר שנעשה בקרב נשים רבות הוכיח כי רוב הנשים מעוניינות לשפר את מראה החזה שלהן בשלב מסוים בחייהן, מאחר ומראה החזה מושפע מגורמים כמו מבנה גוף, גנטיקה, תנודות במשקל הגוף, שינויים שעוברים על גוף האישה במהלך ההריון וההנקה, תהליכי הזדקנות טבעיים הגורמים לנפילת השדיים ועוד.

תמונות להגדלת חזה לפני ואחרי

הגדלת חזה
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה תמונה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה
הגדלת חזה לפני ואחרי
הגדלת חזה לפני ואחרי

סוגי השתלים בהם משתמש ד"ר רובינפור

ד"ר רובינפור משתמש רק בשתלים האיכותיים, הבטיחותיים והמתקדמים ביותר שיש בשוק, כל השתלים מאושרים על ידי ארגון ה-FDA האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי, וכל השתלים עומדים בדרישות התקנים המחמירים ביותר באירופה. חשוב לציין כי בשנתיים האחרונות הוחלט להוציא מהשוק שתלים בעלי טקסטורה בעייתית, מאחר והם נמצאו קשורים באופן ישיר להתפתחות סרטן מסוג לימפומה (BIA-ALCL).
ד"ר רובינפור מתאים לכל אישה את השתלים הנכונים והמתאימים ביותר למבנה גופה ולציפיות שלה מהניתוח. בפגישת הייעוץ המתקיימת במרפאה כל מועמדת לניתוח עוברת בדיקה קפדנית על מנת להתאים עבורה את השתל האופטימלי. בפגישה המקדימה ד"ר רובינפור בודק את מבנה גופה של האישה, מודדים את שטח החזה, גובה המטופלת וכמות רקמת השד, ובשקלול הציפיות והרצונות של המטופלת מתאימים את השתלים, כאשר המטרה היא להשיג מראה טבעי ופרופורציונלי לגופה של המטופלת, וללא השפעה של טרנדים כאלו או אחרים.

השתלים נבדלים זה מזה בתכונות הבאות:

גודל – שתלי סיליקון מגיעים בטווח רחב של גדלים. בעת בחירת גודל השתל יש להתייחס נכון לנפח השתל מאחר והוא לא בהכרח משקף את גודל החזה המתקבל לאחר הניתוח. בחירה נכונה של גודל השתל משתנה ממטופלת למטופלת ויש להתייחס מבנה גופה של האישה ולשטח בית החזה.
גובה – גובה השתל משפיע על מראה החזה ותורם למראה מלא ובולט. שתל בגובה בינוני מקנה מראה טבעי יותר.
צורה – שתלים מגיעים במגוון צורות כגון: שתל עגול, טיפה (אנטומי) וקל. בחירת סוג השתל נעשית רק לאחר פגישת ייעוץ עם ד"ר רובינפור מאחר ויש להתאים את השתל למבנה השד של המטופלת.
סוג מעטפת – שתלים נבדלים זה מזה גם בסוג המעטפת החיצונית, וכיום הנטייה היא להשתמש בשתלים איכותיים ובטיחותיים בעלי מעטפת רכה מסיליקון, אלו שתלים מתקדמים המיוצרים בטכנולוגיה חדשנית, הם מקנים תחושה טבעית יותר. שתלים מסוג MOTIVA (מוטיבה) מיוצרים עם מעטפת חלקה יותר והם מפחיתים את שיעור הסיבוכים האפשריים בצורה משמעותית.

חשוב לזכור כי השתל הוא מעין תותבת רפואית שמטרתה להגדיל את השד או לשחזר אותו. כיום הנטייה היא להשתמש בשתלי סיליקון מתקדמים מהדור החדש, אך ההחלטה על סוג השתל הינה משותפת למטופלת ולרופא הפלסטי, וניתן משקל רב לרצון המטופלת, כל עוד רצונה אינו גובר על שיקולים בטיחותיים ורפואיים.

שיטות לניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה כללית או בטשטוש עמוק. יש שלוש טכניקות שונות להכנסת השתל לחזה:

הכנסת השתל באמצעות חתך בכפל התת שדי – הטכניקה הנפוצה ביותר להגדלת חזה, בשיטה זו מחדירים את השתל במיקום מדויק וניתן לתקן א-סימטריה במבנה השדיים. בשיטה זו הפגיעה ברקמת השד מזערית ומאפשרת הנקה ובדיקות ממוגרפיה בעתיד, והיתרון העיקרי הוא שהצלקת מוסתרת על ידי רקמת השד ולאורך הזמן היא לא נראית לעין.

הכנסת השתל באמצעות חתך בכפל התחתון של הפטמה – בשיטה זו מחדירים את השתל דרך חתך קטן מסביב לפטמה, הטכניקה מומלצת בעיקר לנשים מבוגרות ולאחר הריונות, לידות והנקה, הטכניקה מתאימה גם לשינוי גודל הפטמה או לתיקון א-סימטריה. לעיתים ניתן להבחין בצלקת וקיים סיכון לזיהום לאחר הניתוח.
החדרת השתל דרך חתך בבית השחי – שיטה זו פחות נפוצה כיום, מאחר ואין אפשרות לתקן א-סימטריה בשדיים ובמקרים מסוימים הצלקות בבית השחי בולטות.

ד"ר רובינפור מתאים את מקום השתל בהתאם למבנה השד, צרכי ורצונות המטופלת ולאחר הערכת יתרונות וחסרונות של השיטות השונות. 

שתי הגישות העיקריות הן:

הגדלת חזה מעל השריר – ניתוח יחסית קל המחייב תקופת החלמה מהירה יותר. שיטה זו מתאימה לנשים עם רקמת שד עבה המאפשרת הסתרה מיטבית של השתל מתחת לרקמת השד.
הגדלת חזה מתחת לשריר – בשיטה זו פותחים כיס מתחת לשרירי החזה ומחדירים את השתל, הטכניקה מתאימה בעיקר לנשים עם רקמת שד דקה והיא מבטיחה מראה טבעי יותר, אך תקופת ההחלמה ממושכת יותר. חשוב לציין כי תיתכן תזוזה זמנית של השתלים עקב התכווצות שרירים, תופעה שכיחה בקרב נשים העוסקות בפעילות ספורטיבית.

ד"ר רובינפור פיתח שיטה ייחודית להגדלת חזה הנקראת "חצי חצי" (Dual Plane), הטכניקה הפכה לנפוצה מאוד מאחר והיא מאפשרת את הסתרת השתל מתחת לשריר בשילוב הרמת שדיים קלה. בנוסף, כדאי לדעת כי ד"ר רוביפנור פיתח טכניקה ייחודית להפחתת הכאבים לאחר הניתוח באמצעות הרדמה של עצבי בית החזה. בגישה זו מזריקים חומרי הרדמה ארוכי טווח לאזור בית החזה ולמשך 48 שעות יש הקלה משמעותית מבחינת כאב.

הכנות לניתוח הגדלת חזה

לפני ניתוח להגדלת חזה מתקיימת פגישת ייעוץ אישית במרפאה עם ד"ר רובינפור, בפגישה בודקים את התאמת המועמדת לניתוח והיא מקבלת הסברים מעמיקים על היתרונות, החסרונות והסיבוכים האפשריים בכל שיטה, וכמובן מתאמים ציפיות. בפגישת הייעוץ בוחנים את התאמת המטופלת להגדלת חזה מבחינת גיל, משקל, תכנון עתידי ללידות, מספר לידות, עובי רקמת השד, דרגת צניחת השדיים, סוג העור ועוד.
כמו כן, המועמדת לניתוח חייבת לעבור סדרת בדיקות כגון: בדיקות דם, אולטרסאונד או ממוגרפיה או MRI בהתאם לגיל המטופל ועברה הרפואי והמשפחתי. בנוסף, המטופלת נדרשת לעבור מדידות מדויקות של השדיים, אזור החזה ומבנה הגוף.
לאחר הבדיקות, הייעוץ והמדידות – ד"ר רובינפור עובר יחד עם המטופלת על פרטי הניתוח והתאמת גודל וצורת השתל. לפני הניתוח מצלמים את החזה ומספקים למטופלת חזייה ייחודית הנדרשת להחלמה ולריפוי לאחר ההליך הכירורגי. המטופלת נדרשת לחתום על טופס הסכמה לניתוח המפרט את כל ההיבטים של ההליך הכירורגי, לרבות סיבוכים אפשריים ותופעות לוואי.

מהלך הניתוח

ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה כללית או בטשטוש, ד"ר רובינפור מיישם טכניקה ייחודית להרדמה כדי להפחית כאבים באזור בית החזה לאחר ההליך הכירורגי. הניתוח אורך כשעה ומבוסס על השלבים הבאים:

הרדמה – הרדמה כללית או טשטוש עמוק.
חתך להחדרת השתל – המנתח מבע חתך זעיר בעור בהתאם לגודל השתל ושיטת הניתוח, את החתך עושים באזורים שאינם בולטים לעין. מיקום החתך נקבע בפגישת הייעוץ ולרוב מבצעים אותו בגבול התחתון של השד.
הכנסת השתלים – החדרת ומיקום השתלים מתחת או מעל שריר בית החזה, את השתלים מחדירים לכיס שהמנתח יוצר בכל שד. לאחר החדרת השתלים משנים את תנוחת המיטה למצב ישיבה כדי לבדוק את מיקומם ועל מנת להשיג את התוצאה המדויקת והאסתטית ביותר, ומבצעים הרדמה מקומית באזור החתכים ותופרים אותם.
סגירת החתכים וחבישה – את החתכים תופרים בעזרת תפרים הנמסים מעצמם תוך חודש ומבצעים חבישה מיוחדת באזור הצלקות ומעל החבישה לובשים חזיית ספורט ייעודית לקביעת השתלים ולמניעת תזוזתם. יש ללבוש את החזייה במשך 6 שבועות, למעט במקלחות.
התאוששות – יש להישאר בהתאוששות עד שחומרי ההרדמה מתפוגגים, נדרש סיוע לקימה מהמיטה ויש להישאר בבית החולים מספר שעות, לעיתים המטופלת תידרש להישאר להשגחה רפואית בבית החולים ללילה אחד. לאחר התאוששות ניתן לאכול ולשתות.

החלמה מניתוח הגדלת חזה וחזרה לשגרה

ההחלמה מהניתוח משתנה ממטופלת למטופלת ומושפעת מסוג הניתוח, מיקום וגודל השתל, כמות הרקמה ועוד. בשיטת החדרת השתל מתחת לשריר נדרשת תקופת החלמה ארוכה יותר. יש להימנע מפעילות פיזית מאומצת במשך שבועיים לפחות וחשוב להימנע מפעילות ספורטיבית כ-6 שבועות.
ד"ר רובינפור ממליץ על שתלים ארגונומיים מתוצרת המותג MOTIVA כיוון שהם מתאימים את עצמם למבנה השד והם משתלבים במהירות ברקמת השד, כמו כן המעטפת שלהם רכה ומקנה מראה טבע לשדיים.
בימים הראשונים לאחר הניתוח סובלים מכאבים לכן מומלץ לקחת משככי כאבים. יש להקפיד על אנטיביוטיקה למשך 5 ימים בהתאם למינון שקבע הרופא המנתח כדי להימנע מזיהום. לאחר 48 שעות מהניתוח אפשר להתקלח. רצוי לשכב רק על הגב במשך חודש עד חודש וחצי ומומלץ להישאר במנוחה בבית לפחות שבוע לפני החזרה לעבודה.
לאחר ניתוח הגדלת חזה כל המטופלות חייבות להקפיד על לבישת חזיית ספורט מיוחדת, יש לחבוש את החזייה למשך 6-4 שבועות. ד"ר רובינפור ממליץ להימנע מהרמת חפצים כבדים השוקלים מעל 5 ק"ג לפחות 6 שבועות, לכן לאימהות לילדים קטנים כדאי להיערך בהתאם ולקבל עזרה לאחר הניתוח. כמו כן, אסור לטבול את הגוף בבריכה, ים, מקווה או ג'קוזי במשך 8 שבועות לאחר הניתוח.

סיבוכים אפשריים בניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נפוץ ופופולרי, ההליך הכירורגי אינו נחשב למורכב, אך כל מנותחת עשויה להגיב בצורה שונה לניתוח. הסיבוך השכיח ביותר לאחר הגדלת חזה הוא היווצרות קופסית מסביב לשתל, התופעה גורמת להתקשות השד והיא מלווה בתחושת של אי נוחות ובקושי בטווח התנועה בגלל הכאבים. אם המטופלת סובלת מהתקשות של הקופסית בדרגה גבוהה ברוב המקרים נדרש ניתוח חוזר לצורך הסרת הקופסית.

סיבוכים אפשריים נוספים לאחר ניתוח להגדלת החזה הם התפתחות סרטן מסוג לימפומה, התופעה מוכרת וקשורה לשתלים שכבר לא עושים בהם שימוש!

במקרים נדירים יחסית המטופלת עלולה לחוות הפרעה בתחושה בשדיה, אך בדרך כלל מדובר בתופעה החולפת מאליה לאחר מספר חודשים. כמו כן, מטופלת שבחרה בשתלים גדולים מאוד עשויה לסבול צניחת שדיים לאחר תקופה מסוימת, ובהתאם לצורך ניתן לעבור הליך להרמת החזה.

הגדלת חזה שאלות נפוצות

כשישה שבועות לאחר הניתוח אפשר להשתמש בכל סוג של חזייה

מומלץ לישון על הגב ויש להימנע לגמרי משכיבה על הבטן

כעיקרון, ניתן להתרחץ למחרת יום הניתוח.
ד"ר רובינפור ממליץ על הימנעות מטבילה במקווה למשך חודש על מנת למנוע התפתחות זיהומיות

ד"ר רובינפור משתמש בשיטה ייחודית, בה אין מגע ישיר בין השתל ובין רקמת השד, בשיטה זו אין מניעה להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה.

חל איסור על פעולת הרמה מכל סוג שהוא!! למשך שבועיים לאחר הניתוח, אבל ניתן להחזיק את הפעוט בידיים לאחר כשבוע

בגדול ניתן לבצע את הניתוח כחצי שנה לאחר סיום ההנקה, במידה ואת לא מניקה כשישה חודשים לאחר הניתוח ניתן לעשות הגדל חזה

לכל סוגי השתלים יש אורך זמן מוגבל, ברוב המקרים יש צורך להערכת מצב השתל לאחר 10 שנים ולהחליט על החלפת השתל בהתאם למצב השתל ומראה השדיים.
באופן עקרוני חובה לבצע בדיקות שדיים אחת לשנה לגילוי סרטן השד לאחר גיל 35.

ניתן לשוב לתפקוד רגיל כמספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח. עם זאת, החזרה לפעילות מלאה, לרבות פעילות גופנית, תלויה בסוג השתלים ובטכניקת הניתוח (מעל או מתחת לשריר). בימים הראשונים שלאחר הניתוח עשויים להופיע כאבים, בעיקר בשעת שיעול או תנועה, וניתן להסתייע בתרופות המקובלות לשיכוך הכאבים.
לאחר הניתוח אסור להרטיב את האזור (בין יום למספר ימים), ומומלץ לא לשכב על הבטן או על הצד בחודש הראשון. אחרי מספר ימים תוכלי לחזור לנהוג ברכב וגם לחזור לעבודה סדירה.

לרוב, ניתן לחזור לעבודה לא מאומצת כשבוע לאחר הניתוח.

כשישה שבועות יש להימנע מפעילות פיזית וספורטיבית מאמצת ולאחר מכן לחזור בהדרגה.

באופן עקרוני הפסקת העישון משפרת את איחוי הצלקת ומקצרת את תהליך ההחלמה
לכן מומלץ להמתין עד כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

איבוד תחושה בפיטמה לצמיתות היא נדירה וברוב המקרים היא חוזרת לאחר 6 שבועות.

ד"ר רובינפור הינו מומחה לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית, מהמובילים בישראל.
רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים אסף הרופא.

מנהל מרפאה לרפואה אסתטית ברמת החייל, בה הוא מציע את כל מגוון הטיפולים המתקדמים בתחום האסתטיקה.

ד"ר רובינפור, ביצע ממרום 30 שנות ניסיון ככירורג פלסטי, את כל מגוון הניתוחים הפלסטיים האפשריים הדורשים ניסיון כירורגי רב, במהלכן פיתח טכניקות עבודה ייחודיות שהפכו מודל לחיקוי.

ד"ר רובינפור מקפיד להשתתף בכנסים והשתלמויות מקצועיים בכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית במרכזים מובילים בארץ ובעולם והוא מעודכן בכל הגישות הניתוחיות והטיפולים האסתטיים. ד"ר רובינפור ביצע עד היום בהצלחה אלפי ניתוחים פלסטיים וטיפולי אסתטיקה, הידע והניסיון הרב שצבר הובילו אותו לפתח טכניקות טיפול חדשניות ומתקדמות.

טיפולי הזרקות של חומרי מילוי להצערת עור הפנים, בשימוש החומרים המתקדמים והבטוחים ביותר, מתבצעים במרפאה של ד"ר רובינפור ברחוב הברזל ברמת החייל.

התקשרו לייעוץ