מאיזה גיל אפשר לעשות בוטוקס בשפתיים?

תעשיית הטיפולים האסתטיים צוברת תאוצה במהלך השנים ורבים באוכלוסייה פונים לרופאים המומחים כדי לעצור את תהליך ההזדקנות של העור ועל מנת לשפר את המראה האסתטי הכללי. מאחר שאידיאל היופי של השפתיים השתנה באופן משמעותי בשנים האחרונות, נשים רבות, כבר בגיל צעיר, מעוניינות לעבות ולעצב את השפתיים שלהן וטיפול זה הפך לאחר מטיפולי האסתטיקה הפופולריים והנפוצים ביותר בישראל וברחבי העולם.

אם בעבר שפתיים קטנות נחשבו ליפות וחושניות, הרי שבשנים האחרונות כל הנשים מעוניינות במראה של שפתיים עסיסיות ובעלות נוכחות מרשימה, והשפתיים המלאות והבשרניות הפכו לסמל היופי החדש. כיום יש מגוון רחב של טיפולי אסתטיקה המיועדים לפנים, הטיפולים השונים נועדו להקנות מראה צעיר ורענן ולשפר את המראה הכללי. הטיפולים האסתטיים לפנים מבוססים בעיקר על הזרקת בוטוקס להעלמת קמטים בחלק העליון של הפנים, הזרקת חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית ושומן עצמי, טיפולי לייזר וסקין בוסטר ועוד. את טיפולי האסתטיקה ניתן להתחיל בגיל צעיר אך בדרך כלל נשים מתחילות בטיפולים אלו החל מגיל 30 או 35.

כפי שציינו, אחד מהטיפולים הפופולריים ביותר הוא עיצוב ועיבוי השפתיים, אך חשוב לציין בהזדמנות זו כי למרות שכולם משתמשים בביטוי השגור טיפול בוטוקס בשפתיים, בפועל לא מזריקים בוטוקס בשפתיים מאחר שהרעלן אינו משמש כחומר מילוי, ורק במקרים מסוימים מזריקים את הבוטוקס באזור השפתיים, בדרך כלל כדי להעלים קמטי עישון בשפתיים.

למעשה, הביטוי בוטוקס בשפתיים התפתח כסלנג בקרב האנשים שאינם בקיאים בתחום טיפולי האסתטיקה וחומרי המילוי, וראוי לציין כי הזרקת בוטוקס בשפתיים אינה מומלצת על ידי המומחים וארגוני הבריאות. נשאלת השאלה מאיזה גיל אפשר לעשות בוטוקס בשפתיים, וכפי שכבר הבנתם מדבור בסלנג ובפועל לא מזריקים את הרעלן אלא משתמשים בחומרי מילוי היוצרים נפח כמו חומצה היאלורונית ושומן עצמי.

מדוע בוטוקס לא משמש למילוי שפתיים?

בוטוקס הוא רעלן מסוג בוטליניום טוקסין, החומר משתק את השריר אליו הוא מוזרק. השימוש בבוטוקס החל לפני עשרות שנים והחומר נפוץ למדי בעולם הרפואה ומשמש בין היתר לטיפולים נגד מיגרנות, הזעת יתר וספאזם בפנים. הבוטוקס משמש בתעשיית טיפולי האסתטיקה כחומר ייעודי להעלמת קמטי הבעה בשליש העליון של הפנים, ואם מזריקים אותו לתוך השפתיים הוא ישתק את הפעילות שלהן ועשוי לפגוע ביכולת הדיבור, האכילה ובתפקודים נוספים של הפה והשפתיים.

יש רופאים המזריקים בוטוקס באזור השפתיים על מנת להעלים ולהחליק את קמטי העישון, זהו טיפול הדורש מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר וחלק מהמומחים אינם ממליצים לבצעו.

כדאי לדעת כי טיפולי בוטוקס מחזיקים מעמד לתקופה של 6-4 חודשים, זהו טיפול נפוץ אך כאמור, הוא אינו מתאים לעיבוי ולמילוי השפתיים. הלכה למעשה, טיפולי בוטוקס מתאימים בעיקר להחלקת ולהעלמת קמטים בחלק העליון של הפנים ובאזור הצוואר, הבוטוקס יעיל במיוחד על קמטים דינמיים ופעילים שנוצרים כתוצאה מהתכווצות השריר, כמו בקמטי ההבעה בשליש העליון של הפנים. לכן, טיפולי בוטוקס מיועדים בעיקר להעלמת הקמטים בין הגבות, במצח ובצדי העיניים, וניתן להזריק את הרעלן גם מעל השפה העליונה כדי להחליק קמטים אנכיים המופיעים עם הגיל ולטיפול בקמטי העישון באזור השפתיים.

דוקטור רובינפור מסביר לנו שיש טיפולים איכותיים ויעילים לעיבוי ולעיצוב השפתיים. הטיפול המומלץ לעיבוי השפתיים ולהשגת המראה הבשרני והחושני מבוסס על חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית ושומן עצמי. הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים מאפשרת למומחה לעצב את השפתיים של המטופלת ולייצר נפח מרשים באמצעות הזרקה מדויקת ומתוכננת היטב, תוך הדגשת מסגרת השפתיים ומילוי הנפח. בדרך כלל מזריקים לשפתיים כ-1 מ"ל של חומר מילוי, יש סוגים שונים של חומצה היאלורונית המתאימה לעיבוי ולמילוי נפח השפתיים. הרופא המטפל בוחר את חומר המילוי על פי שיקול דעתו ובהתאמה לתוצאה שהמטופלת רוצה להשיג.

חשוב לזכור כי השפתיים הן איבר דינמי ופעיל, ועקב התנועתיות הרבה שלהן תוצאות הטיפול מחזיקות מעמד עד חצי שנה. ניתן לחזור על הזרקת חומרי המילוי בשפתיים ללא חשש ובעיות, וכאשר מבצעים טיפולים חוזרים לעיבוי ולעיצוב השפתיים התוצאה שורדת יותר זמן.

ד"ר פרסיץ אסף כירורגיה פלסטית

הגיל שבו ניתן לבצע טיפולי בוטוקס בשפתיים

לאחר שהבנו כי טיפול בבוטוקס בשפתיים מבוסס על חומרי מילוי אחרים ולא באמת מזריקים את הרעלן הגורם לשיתוק השרירים, כדאי לדעת כי אין תשובה חד משמעית לגיל שבו ניתן להתחיל טיפול זה. ברוב המקרים, המומחים טוענים כי ניתן להתחיל בטיפול לעיצוב ולמילוי השפתיים לקראת גיל 18, אך הם ממליצים להתחיל בטיפול רק לקראת גיל 30 או 35.

התופעה של ירידת הנפח בשפתיים קשורה לגיל, לכן הטיפול נפוץ מאוד בקרב נשים מעל גיל 35. יחד עם זאת, יש צעירות שנולדו עם שפתיים דקיקות לכן הן מעוניינות לעצב ולעבות את השפתיים שלהן בגיל צעיר יותר, ובמקרה זה אפשר לעבור את הטיפול החל מגיל 18. מטופלת מתחת לגיל 18 המעוניינת לעבות שפתיים חייבת אישור מהוריה.

לפני הטיפול חשוב לקבל ייעוץ והסברים מפורטים על תהליך ההזרקה וסוג חומר המילוי. המטרה צריכה להיות שפתיים בשרניות וחושניות במראה טבעי ובפרופורציה למבנה הפנים, לכן מומלץ לעבור את הטיפול רק בקליניקה של רופא מומחה לטיפולם אסתטיים ולניתוחים פלסטיים.

טיפולי אסתטיקה שניתן לבצע בקליניקה של דוקטור רובינפור

לאחר שהבנו כי אין באמת טיפול בוטוקס בשפתיים אלא טיפולים אחרים לעיבוי ולעיצוב השפתיים, חשוב לבחור נכון רופא מומחה לטיפולי אסתטיקה על מנת להשיג את התוצאות הטובות והמרשימות ביותר. בקליניקה של דוקטור רובינפור מתמחים במגוון רחב של טיפולי אסתטיקה כגון:

  • עיבוי והדגשת שפתיים.
  • הזרקת חומצה היאלורונית, בוטוקס וסקולפטרה.
  • הצערת כפות ידיים.
  • עיצוב עצמות לחיים.
  • מילוי שקעים בעיניים.
  • עיצוב קו הלסת.
  • פיסול אף ללא ניתוח.
  • טיפול בהזעת יתר.
התקשרו לייעוץ