באיזה גיל מומלץ להתחיל טיפולי בוטוקס?

טיפולי אסתטיקה הם כבר מזמן לא מילה גסה, וחלפו הימים בהם טיפולי בוטוקס נחשבו לרדיפת נעורים ולטיפול המתאים לנשים וגברים המסרבים להזדקן. כיום, תעשיית הטיפולים האסתטיים הולכת וצוברת תאוצה, ורבים באוכלוסייה, כבר בגיל צעיר, פונים לרופאים המומחים כדי להילחם בפגעי הזמן, לעצור את תהליך ההזדקנות של העור ולשפר את המראה האסתטי הכללי, בעיקר מראה הפנים והצוואר.
לאחרונה פורסם בארצות הברית נתון מדהים המשקף את הפופולריות של טיפולי ההזרקה והחלקת הקמטים בפנים, בשנה החולפת בוצעו מעל 7 מיליון טיפולי הזרקה כולל הזרקת בוטוקס רק בארצות הברית, והמספר ממשיך לעלות בהתמדה. תעשיית טיפולי הבוטוקס מגלגלת מיליוני דולרים בשנה, והתחום ממשיך לצמוח מאחר ויותר אנשים צעירים החלו לבצע טיפולי אסתטיקה.

טיפולי בוטוקס – תיאור כללי

בוטוקס הוא רעלן (בוטולינום טוקסין) המופק מחיידקים, הבוטוקס חוסם את שחרור החומר שגורם לגירוי עצבי באזור ההזרקה. השריר לא מקבל גירוי עצבי לכן הוא מפסיק להתכווץ ולזוז, וכך למעשה ניתן להחליק ולהעלים קמטים בפנים ובצוואר. הבוטוקס מחזיק מעמד לתקופה של 6-4 חודשים ולאחר מכן השפעתו מתפוגגת והשריר חוזר לפעול כמקודם.
הבוטוקס פועל היטב על קמטים פעילים ודינמיים הנוצרים מהתכווצות השרירים בחלק העליון של הפנים, בעיקר בין הגבות, במצח ובצידי העיניים, ניתן להזריק את החומר גם מעל השפה העליונה כדי להחליק קמטים אנכיים המופיעים עם הגיל מעל השפה. הבוטוקס משמש לטיפולי אסתטיקה נוספים מעבר להחלקת קמטים, למשל טיפול בהזעת יתר.
הזרקת בוטוקס אפשרית בכל גיל, ואם מתחילים טיפולי בוטוקס בגיל צעיר ניתן למנוע את הופעתם של קמטי ההבעה ולשמור על מראה צעיר לאורך זמן. ניתן להזריק בוטוקס מגיל 18 ומעלה, ולרוב מזריקים את הרעלן עד גיל 65. המומחים ממליצים להתחיל בטיפולי בוטוקס בגיל 35, מאחר וזהו הגיל שבו מתחילים להבחין בקמטי ההבעה בפנים, בעיקר בחלק העליון של הפנים.

טיפול אסתטי לפנים

יש מגוון טיפולי אסתטיקה המיועדים לפנים, מטרת הטיפול היא להקנות מראה צעיר ולשפר את המראה הכללי. טיפולי אסתטיקה לפנים מבוססים על הזרקת בוטוקס בחלק העליון של הפנים, הזרקת חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית ושומן עצמי באזורים אחרים בפנים, טיפולי פיגמנטציה והבהרת העור באמצעות לייזר, טיפולי סקין בוסטר להצערת העור ולשיפור מרקמו, מתיחת פנים בחוטים, תיקון ועיצוב האף לא ניתוח, עיצוב קו הלסת ועצמות הלחיים, עיצוב ומילוי שפתיים, מילוי שקעים, הרמת גבות ועוד.
מומלץ להתחיל את טיפולי האסתטיקה בפנים כבר בגיל צעיר, בדרך כלל החל מגיל 30 או 35, ועדיף להתחיל בגיל מוקדם את הטיפולים ולא להמתין לגיל 40 מאחר וכך ניתן למנוע פגעי זמן שונים כמו קמטים.

חשיבות קבלת הטיפול אצל רופא פלסטיקאי מומחה

הזרקת בוטוקס אינה הליך פולשני וכירורגי, יחד עם זאת חשוב לבחור רופא פלסטיקאי מומחה בתחום הזרקת בוטוקס וחומרי מילוי. בחירה נכונה של רופא מומחה מבטיחה תוצאה טבעית ומרשימה יותר, מראה אסתטי מושלם וצעיר והטיפול עובר ללא כאבים ותופעות לוואי. כדי להשיג מראה טבעי ומרשים נדרש ידע אנטומי, לכן מומלץ לעבור את טיפולי האסתטיקה רק במרפאה של רופא מומחה בתחום.

להתייעצות עם מומחה לניתוח בוטוקס צרו קשר עם דוקטור רובינפור לחץ כאן

התקשרו לייעוץ