מדוע גברים מתעניינים בניתוחי הקטנת חזה?

ניתוחי הקטנת חזה נפוצים בעיקר בקרב נשים, אך קיים גם סוג של ניתוחי הקטנת חזה המיועד דווקא לקהל הגברי.
המדובר בגברים הסובלים מחזה מוגדל בעל צורה נשית, המהווה מטרד אסתטי יומיומי מציק, במיוחד באזורים בעלי אקלים חם, המחייב לבישת בגדים דקים וקלים ככל האפשר.
המונח הרפואי לחזה גברי מוגדל בעל צורה נשית הוא גינקומסטיה, ומשמעותו ביוונית היא "דומה לחזה נשי".

למרות שניתוחים אלו כמעט ואינם זוכים לכותרות ולפרסום הם נפוצים למדי, היות ותופעת החזה הנשי נפוצה, בדרגות שונות, בקרב 50-70 אחוזים מן הגברים באוכלוסייה.
התופעה מיוחסת לרוב לחוסר איזון הורמונלי המתרחש בשנות הבגרות, אך יכולה להתרחש גם בעקבות נטילת תרופות מרשם מסויימות או עישון רב של מריחואנה, לדברי מומחים.

החברה המודרנית מתייחסת בשוויון נפש מפרגנת לנשים השואפות לשפר את נתוניהן המולדים באמצעות הגדלת או הקטנת חזה.
בשנת 2016, עברו מעל 300,000 נשים בארה"ב בלבד ניתוחים להגדלת חזה. במקביל, עברו 43,000 נשים ניתוחים להוצאת שתלי החזה שלהן.
גברים, לעומתן, אינם מצהירים על ניתוחים פלסטיים שעברו, במיוחד כאשר מדובר בתופעה רפואית הנחשבת כמביכה כהקטנת חזה בעל צורה נשית.
ההסתברות כי אישה תספר על ניתוח הגדלת או הקטנת חזה שעברה לחברותיה גדול פי 3 מן הסיכוי כי גבר יספר על ניתוח שעבר לחבריו.
החשש הכבד מפני הסטיגמה ליווה את תופעת הגינקומסטיה במשך עשורים רבים, אולם בתקופה האחרונה זוכה הכירורגיה הפלסטית האסתטית לקבלה נרחבת גם בקרב גברים.
לגברים נמאס להתפשר על איכות חייהם ולהימנע מהנאות חיים פשוטות ויומיומיות כגון הורדת חולצה בחוף הים או בבריכה.
במהלך שנת 2016, לדוגמא, עברו 27,700 גברים בארה"ב ניתוחי הקטנת חזה גברי.
מדובר בצמיחה של 36% לעומת שנת 2000.

במהלך שלושת השנים האחרונות מדובר על הכפלה של כמות הניתוחים מן הסוג הזה.
הגברים מעוניינים להתקדם לכיוון של אידיאל גוף גברי, אשר לא כולל כמובן חזה בעל מבנה נשי.
גם העובדה כי מדובר בזמן החלמה קצר למדי ובטכניקות ניתוחיות ההופכות את ההתאוששות מן הניתוח לקלה תורמות לפופולריות הגדלה שלו.
גברים אשר עברו את הניתוח מדווחים על שיפור מהותי באיכות חייהם ובביטחונם העצמי.

קיימים עדיין נתונים רבים שאינם ידועים לגבי הסיבות להיווצרות תופעת החזה הנשי בקרב גברים, אך המדענים מייחסים אותה ברובה לחוסר איזון הורמונלי.
בשונה מחזה מוגדל בקרב גברים בעלי משקל עודף ברמות שונות, שם מדובר במצבורי שומן באזור החזה, גינקומסטיה עשויה להתרחש גם אצל נערים צעירים יחסית העוברים את גיל ההתבגרות, אצל גברים בגיל העמידה ויותר, ללא קשר למשקל הכללי של גופם.

גברים נולדים עם קומבינציה של הורמונים נשיים וגבריים, אך הטסטוסטרון משתלט על ההורמונים שבגופם ומכתיב את האיפיונים הגבריים, כגון מסת השריר ושיער הגוף.
עם זאת לעיתים נותרות שאריות של הורמון האסטרוגן והן גורמות להיווצרות החזה הנשי.

גינקומסטיה יכולה להתרחש כאשר האיזון ההורמונלי מופרע באופן דרסטי, כתוצאה מגדילה ברמת האסטרוגן בגוף או בירידה ברמת האנדרוגן.
גינקומסטיה עשויה גם להתעורר בעקבות תגובות קיצוניות של הגוף לאנטיביוטיקה, תרופות מרשם מסויימות, סטרואידים ומוצרים צמחיים.
הסיבה השכיחה ביותר להיווצרות גינקומסטיה בקרב גברים בני 18-35 היא שימוש אינטנסיבי במריחואנה, הידועה כמעוררת את האסטרוגן, המפעיל את השפעתו על רקמות החזה הגבריות ויוצר להן צורה נשית.
כאשר גברים הסובלים מגינקומסטיה אינם יכולים להיעזר בשינוי הרכב תרופתי, דיאטה או פעילות גופנית, עולה על הפרק ניתוח קוסמטי כאלטרנטיבה אטרקטיבית ביותר, המשפרת משמעותית את איכות חייהם ואושרם.
הודות לטכנולוגיות הניתוחיות המתקדמות, הניתוח יכול להתבצע במרכזים רפואיים ללא אשפוז לילה, היות ומדובר בזמן התאוששות קצר, כך שהמנותח יכול לחזור לעבודתו בתוך יום או יומיים.

Call Now Button