הזרקות ומילוי קמטים

מי מאיתנו לא היה מעוניין להראות צעיר יותר מגילו האמיתי?
מראה צעיר ורענן הוא מראה אטרקטיבי לכל הדעות ולכן רבים מאיתנו מנסים להילחם בפגעי הזמן באמצעות פתרונות מתחום הרפואה האסתטית המודרנית.

מילוי והעלמת קמטים בפנים הנו הטיפול הפופולרי ביותר מבין מגוון הטיפולים האסתטיים הקיימים כיום, ונועד לטפל בבעיית הקמטים והקמטוטים העדינים המופיעים בפניהם של גברים ונשים כאשר עור פניהם מאבד מן האלסטיות שלו במידה רבה והופך רפוי ומקומט.

ברפואה האסתטית מבחינים בין שני סוגים של קמטים ובהתאם לכך גם מותאמת שיטת הטיפול.
קמטים דינמיים המופיעים באזור המצח, בין הגבות ובצידי העיניים וקמטים סטטיים אשר מופיעים בצידי הפה והאף ומעל השפה העליונה.

ד"ר רובינפור, מחלוצי הכירורגיה הפלסטית בישראל אשר שמו הולך לפניו בתחום זה, מבצע טיפולים אלה על ידי הזרקות בשיטה ייחודית המאפשרות תוצאות אמינות וטבעיות ברמה גבוהה למדי.

מלבד טיפולי הזרקות להעלמת קמטים מציע ד"ר רובינפור שיטה משולבת הכוללת הזרקות לצד הרמה קלה של העור. שיטה זו מיועדת עבור אותם אנשים המבקשים תוצאה מידית, טובה ובטוחה לקראת אירוע חשוב בחייהם כמו אירוע משפחתי גדול של בן או בת המשפחה העומד לפניהם.

נשים בטווח הגילאים 40-55 מתאימות בהחלט לטיפול זה ובעיקר כאשר הצניחה של פנים נמצאת אצלם באזורי הלחיים.

טיפולי העלמת קמטים מתבצעים באמצעות הרדמה מקומית ללא כאבים וזאת ללא שום הכנה מראש של שהמטופל או התוויות מיוחדות לביצוע טרם התהליך. חזרה לשגרה מתאפשרת באופן מדיי ותוצאות ההליך נראות לעין כבר תוך מספר ימים.

הקליניקה של ד"ר רובינפור מציעה מגוון רחב של טיפולים אסתטיים ברמה הגבוהה ביותר, תוך אמינות ואחריות לכל אורך הדרך עד להשגת התוצאה הרצויה וזאת מאחר ומדובר במנתח פלסטי בכיר, מומחה במיוחד בתחום זה המבצע טיפולים אלה ואחרים בהצלחה רבה בשנים האחרונות מדי יום, ולשביעות רצונם המלאה של מטופליו.

טיפולי העלמת קמטים נותנים בדרך כלל מענה נכון ויעיל אך באופן זמני.
פרמטר זה נקבע כמובן על פי מספר קריטריונים כמו:
מצב העור ואזורי צניחת העור בפנים, גנטיקה וכד'.
יחד עם זאת ובמידה וההליך מבוצע כראוי ניתן לחזור על המהלך של הזרקות חומר מילוי להעלמת קמטים במרווחי זמן סבירים.

בהחלט לא.
להיפך, טיפולי הזרקות למילוי קמטים נועדו להחליף במקרים רבים את הצורך בניתוח כדי להשיג את אותה המטרה בדיוק והיא עור פנים חלק ורענן.
על מנת להחליק את עור הפנים מקמטים אפשר לנקוט במספר טכניקות, חלקן כירורגיות וחלקן לא.
ניתן לעבור למשל ניתוח פלסטי שמשלב בתוכו גם טיפול מעמיק לשכבת העור, על מנת להעלים את כל הקמטים ולייצר מרקם חלק של העור.
לחילופין, קיימת דרך בלתי פולשנית אשר אינה דורשת ניתוח, ומבוססת על טכניקה ביולוגית של שיתוק השרירים שגורמים להיווצרות הקמט.

הזרקות של חומרים למילוי קמטים הן פעולה יחסית פשוטה ובטוחה. עם זאת ישנן מספר תופעות לוואי שעלולות להופיע עם ההזרקות, כמו דימום או חולשה זמנית של שרירי הפנים.
כמו כן, יש להביא בחשבון כי בהזרקות לשרירי ההבעה אנו למעשה לוקחים מן השרירים חלק מיכולת השימוש בשרירי הפנים שנעשים רפויים יותר, אותם שרירים שמשמשים אותנו בכדי להעביר רגשות לאחרים בצורה שאינה מילולית.

ההזרקות של חומרי המילוי המבוססים על בוטוליניום טוקסין פועלות להעלמת קמטים על ידי שיתוק חלקי של שרירי ההבעה בפנים שגורמים להם. יש לבצע את הטיפול אחת לכמה חודשים (ולא יותר משלוש פעמים בשנה) באזורי הפנים השונים ובעיקר במצח, בין הגבות וצידי העיניים.
האפקט של הזריקות הוא כמעט מיידי ומוביל להרפיית הקמטים ולעור חלק בעל מראה וחסר קמטים.

בוטוליניום טוקסין הוא רעלן אשר במינונים גבוהים הוא קטלני לאדם.
רעלן זה פועל על מערכת העצבים ועוצר אותות המגיעים מהמוח. ללא אותות אלו השרירים לא נכנסים לפעולה ולמעשה נשארים רפויים.
בעזרת הזרקות של חומר זה לפנים ניתן להשיג אפקט של העלמת קמטים, על ידי הזרקה של כמות מועטה של החומר שמרפה באופן זמני את שרירי הפנים, אשר במצב מכווץ יוצרים קמטים.
האפקט הזה אינו מסוכן ואינו קבוע אך הוא כן גורם לכך שלמעשה יש לנו פחות שליטה על שרירי הפנים שלנו שנמצאים במצב של שיתוק חלקי.

קמטים נוצרים בעקבות תהליך טבעי של ירידה בתאי האלסטין, השומן והקולגן, הגורמת לעור לאבד את מגמישותו ועוביו ולהפוך לרפוי.
הרקמה האחראית על שמירת חיוניות העור נפגמת בעקבות גורמים תורשתיים וגורמי הזדקנות ונוצרים קמטי הבעה, קמטוטים וקמטים באזורים בהם קיימת תנועתיות רבה של שרירי הפנים.
קמטי ההבעה נחשבים לקמטים פעילים הנוצרים עקב פעולת שרירי הפנים ומופיעים בשליש העליון של הפנים - בצידי העיניים, בין הגבות ובמרכז המצח.
על מנת לטפל בקמטים אלה יש צורך בהזרקת חומר למילוי קמטים אשר נועד להרפות את השרירים ולהחליש אותם ובכך למנוע את היווצרותם והתחזקותם של אותם הקמטים באזורים האלו.
הקמטים הנוצרים בשליש התחתון של הפנים – מתחת לאף, באזור השפתיים והסנטר נחשבים לקמטים יציבים וקבועים שנוצרים בעקבות הזדקנות וצניחת הפנים ועל מנת לטפל בהם יש צורך בהזרקת חומר למילוי קמטים של מנת שימלא את אותם שקעים שנוצרו בצורה אחידה.

Call Now Button